Na závěr konference Iveta Houfová, přítelkyně Rabase, přistoupila před Říhu a se slovy, že je lhář, mu chtěla dát facku. Říha jí zadržel ruce. Poté si incidentu všiml Rabas a do Říhy několikrát silně strčil a smýkal jím podél stěny. K žádnému zranění nedošlo.

„Zkrátka jsem se neudržela a měla jsem intenzivní potřebu tomu lháři a špinavci vrazit facku. Jen mě mrzí, že to viděl Přemek a roztrhával nás od sebe právě on,“ uvedla na vysvětlenou Houfová.


Rabas popsal situaci následovně: „Bavil jsem se s redaktorkou, neviděl jsem, co se tam děje. Pak jsem spatřil moji gravidní přítelkyní, jak se navzájem drží pod krkem s Říhou. Skočil jsem tam, roztrhl je od sebe a Říhu odhodil,“ uvedl Rabas s tím, že na tom nevidí nic špatného.


„Kde docházejí argumenty, nastupuje hrubá síla,“ okomentoval situaci Říha. Událost chce ohlásit na policii. „Podávám trestní oznámení,“ uvedl. Rozhodl se jej podat na Rabase, Houfovou a Rabasova asistenta.


Setkání s novináři uspořádal Říha, do divadelního Sklípku přišel i Rabas s přítelkyní Houfovou a asistentem. Účasti bývalého ředitele zooparku Říha nebránil, ten navíc měl i svůj mezinárodní novinářský průkaz.


V celkově vzrušené diskusi se mluvilo hlavně o tiskovině Alternativa 4E, kterou vydává Říha, a v níž je Rabas a jeho přítelkyně Iveta Houfová napadáni.
Oba jsou zobrazeni v komiksu v intimní pozici při souloži. Alternativa 4E je nové sdružení, kterému se nelíbí situace v Chomutově. Stojí za ním právě Říha, bývalý člen Strany zelených.


V letáku jsou uvedeny nepravdivé informace o činnosti Rabase, což Říha sám připustil.


Rabas již dříve vyslovil podezření, že redaktor bulletinu Petr Hron je nějak spjatý s mediálním poradcem Petrem Benešem, který měl podle Rabase spolupracovat s pražským radním z ODS Milanem Richterem.

Richter to odmítl jako nepodloženou spekulaci.


Novinář svou identitu neprokázal


Na páteční tiskové konferenci byl přítomen i muž, podle Říhy redaktor Hron, který ale vystupoval značně nevěrohodně.


Nebyl ochoten nijak svou totožnost prokázat, ani schopen odpovědět na otázky novinářů. Na dotaz, zda napsal Rabasovi mail s telefonním číslem, které vedlo k Petru Benešovi, odpověděl souhlasně.


Nepamatuje si však, jaké číslo tam uvedl. Rovněž přiznal, že poslal Rabasovi textovou zprávu, ale rovněž zapomněl, z jakého čísla, s tím, že jich má několik. Předseda sdružení Říha jakékoliv spojení i s ODS odmítá.


Rabas chce kauzu údajného spojení výhružných telefonů s členy ODS nechat vyšetřovat koaliční skupinou. Místní sdružení ODS jeho tvrzení považuje za nesmysly a pouhou snahu o zviditelnění.


Situace se ještě dále vyhrotila, Rabasův asistent Straka podle svých slov obdržel výhružnou sms.