Svědkem incidentu byl muž, který bydlí v domě u cesty do parku v Bezručově ulici. Ten také přivolal strážníky. Hlídka obratem vyjela na místo, kde stál oznamovatel vedle zraněného. Ten měl krvácející tržnou ránu na lýtku. V Olejomlýnském parku byl na procházce se svým jezevčíkem, když se k němu přiřítili dva kříženci většího vzrůstu a napadli ho. V pudu sebezáchovy muž vyskočil na střechu auta, které tam stálo, čímž se uchránil od dalšího útoku. Psi pak s nepořízenou odběhli.

Křik napadeného uslyšel majitel domu, jemuž patří také auto. Hned reagoval. Zraněnému ošetřil rány a přivolal pomoc městské policie. Následně musel řešit také škody na svém autě, které zapříčinil útok psů. Zjistil totiž, že má poškrábanou kapotu a promáčklou střechu.

Policie pátrá po Lucii Drncové a Nikolasi Horváthovi
Chomutovská policie hledá 14letou Lucii, utekla z domova. Může být s hochem

Po incidentu se strážníci dali do pátrání po psech v okolí parku. Nemuseli jít daleko. Při východu z něj v Palackého ulici narazili na skupinu lidí, kde měla jedna žena rány na nohou. Také ona si stěžovala, že na ni v parku zaútočili volně pobíhající psi.

Netrvalo dlouho a kamerová obsluha městské policie dohledala majitele obou psů. Na adrese strážníci zastihli matku s dcerou. Ty vypověděly, že psi uprchli v momentu, kdy vyjížděly s autem z domu a posuvná brána na dálkové ovládání se nedovřela. Jedna z nich si toho údajně všimla až po návratu domů.

Území je rájem pro rybáře. Na procházku, venčit psy nebo s koňmi tam chodí také lidé z blízkých Droužkovic nebo z Chomutova.
Molo, pobytové louky a psí hřiště. Odborníci překreslí Pražská pole v Chomutově

Hlídka záležitost předala správnímu orgánu k dořešení. „Ženy jsou podezřelé ze spáchání přestupku, kdy únik jejich psů měl za následek zranění dvou lidí a poškození vozidla,” uvedlo město na svých webových stránkách.

K události mělo dojít první červencové pondělí, město o ní informovalo dodatečně.