Vyrovnání chomutovské radnice s bývalým provozovatelem Kamencového jezera postoupilo do další fáze. Seznam movitých věcí chce město od CV Relaxu koupit za více než 7,5 milionu korun.

O jedné části již rozhodli radní, když schválili výkup celé řady věcí za bezmála dva miliony korun. „Jsou to movité věci - například vybavení chatek, mikrovlnky, rychlovarné konvice a podobně…" upřesnil primátor Daniel Černý.

Druhý seznam, daleko objemnější, přijde dnes na stůl zastupitelům. „Jedná se o IT technologie, rezervační a pokladní systémy včetně optické sítě," dodává primátor. Také částka je podstatě vyšší - 5,7 milionu korun.

Černý na zasedání okolo výkupu věcí nečeká žádnou větší diskuzi. „Je logické, že když chceme areál provozovat a vybírat tam vstupné, tak tyhle systémy potřebujeme a musíme je koupit," nechal se slyšet. A cena prý vychází od znalce, jehož odborný odhad prý respektuje i CV Relax. „Musím říci, že spolupráce je nyní věcná, až na pár drobností jsme se na většině věcí shodli," dodal k tomu primátor.

Město věci vykupuje pro Podkrušnohorský zoopark, který bude Kamencové jezero provozovat. O tom již zastupitelé rozhodli na předchozím zasedání.

Radnice chce areál otevřít od července, v současné době ještě finišují opravy mol či odstraňování bahna ze dna u břehu. Hlavní molo zůstane ještě letos zavřené, po sezoně ho začnou demontovat.