Adam Vodrážka, snowboardista z Kadaně.Skiareál na Klínovci nabídl v pondělí mladým účastníkům zimní olympiády dětí a mládeže opravdu drsné podmínky. Teploty klesly hluboko pod bod mrazu. Reprezentanty z Ústeckého kraje to však příliš nezaskočilo. Ve snowboardingu (paralelní obří slalom) se dostal v kategorii mladších žáků Adam Vodrážka z Kadaně (na fotografii vpravo) až do semifinále. Tam sice neuspěl, ale v boji o třetí místo nezklamal a vybojoval první medaili pro Ústecký kraj.

„Přiznám se, že dnes jsem medaili nečekala," přiznala bezprostředně po závodě trenérka Petra Elsterová. O dalších medailových ambicích ale hovořit nechtěla. „Čekám, že ještě nějaká bude, ale nechci nikoho vystavovat zbytečnému tlaku," řekla s úsměvem trenérka. Podmínky na Klínovci si ale pochvalovala. „Byla zima, ale trať byla skvěle připravená, uzavřela Elsterová.

 Za Ústecký kraj startovali v paralelním obřím slalomu také Filip Kaplan (starší žáci), který obsadil deváté místo, Beata Kaplanová (mladší žákyně), která dojela sedmá a starší žákyně Jitka Scherhaklová přidala místo desáté. Každý z nich tak přidal do celkového hodnocení krajů pár bodíků navíc.

Snowboardisty čekají v dalších dnech ještě dvě disciplíny.

Tereza Součková, lyžařka z Jirkova.Druhý bronz přidala Tereza Součková z Jirkova (foto vlevo), když ve druhém kole obřího slalomu potvrdila své třetí místo z prvního kola. Ostatním se už tak nedařilo i když se někteří po prvním kole dokázali zlepšit. V to také doufala naše trenérka Hana Součková. Všem totiž byla na startu hodně velká zima, ale podmínky měli všichni stejné. „Teplota klesla až na deset stupňů pod nulu. Docela jme se tu s tím ale srovnali," posteskla si Součková.

První kolo našim závodníkům nevyšlo. Předpoklady splnila snad jen Tereza Součková. Ta byla v kategorii starších žákyň po prvním kole na třetím místě. Její vrstevnice Nela Jasanová byla patnáctá. V kategorii mladších žaček byla Štěpánka Lanková osmnáctá a Michaela Machková z Jirkova jednadvacátá. Z mladších žáků na tom byl po prvním kole nejlépe jednadvacátý Tomáš Kouba . Jeho kolega z domácího týmu Filip Novák byl předposlední. „Všichni musí ve druhém kole máknout a jet naplno," řekla po prvním kole trenérka.

Také starším žákům patřila po prvním kole až druhá desítka. Martin Andrt figuroval na sedmnáctém a Tomáš Svítil na jednadvacátém místě. Trať trenérka našich závodnic chválila. „Je perfektně připravená i když umrzlá. Samozřejmě, že postupně se tam vytváří koryta a zářezy, ale spíš vadí ta zima," dodala Hana Součková, která neztrácela optimismus. 

Další medaile kromě bronzu Součkové se už ale neurodila. V mladších žácích Tomáš Kouba nedojel a Filip Novák byl šestadvacátý. Štěpánka Lanková skončila desátá, Michaela Machková dvanáctá. V kategorii starších žáků nedojel Martin Andrt, Tomáš Svítil byl sedmnáctý „Trať pro druhé kolo byla mnohem techničtější a řada závodníků se s tím nedokázala vyrovnat," okomentovala výsledky Součková. Jinak vládne spokojenost a odhodlání. „Nepřijeli jsme se jen zúčastnit, ale vyhrávat," uzavřela trenérka.

Logo Olympiády dětí a mládeže 2016.