Počasí fandům zimních sportů docela přálo, sněhu bylo dost a chvilkami svítilo i sluníčko. Teploměr ukazoval mínus šestnáct a půl stupně, to ale sportovce neodradilo, naopak sjezdovky byly plné. „Jezdíme sem pravidelně každý rok. Letos jsme ještě nikde nebyli, tak jsme se nemohli dočkat,“ vypráví snowboardistka Petra Vohanková z Klášterce nad Ohří a Marek Linz z Perštejna.


Jezdí tam i lidé z Německa


Na Klínovec vyrazila i lyžařka z Ostrova. „Jezdím spíš na Neklid, ale protože tam vleky ještě nejezdí, tak jsem vyrazila sem,“ popisuje Eva Thámová. „Sjezdovky jsou moc hezky upravené na to, že zasněžovali teprve od pondělka,“ doplňuje lyžařka. Poprvé vyrazil letos na lyže i šestnáctiletý David Pařízek ze Žatce. „Lyžuje se mi parádně, akorát je hrozná zima,“ popisuje.

Klínovecký ski areál navštívili i lidé z Německa. Například snowboardistka Isabel Schödlich přijela ze Zwickau. Ta dokonce jezdí na Klínovec častěji než na sousední německé sjezdovky.

Pro tento víkend platily ceny první vedlejší sezóny. Permanentka na lyžování od 9 do 12 hodin stála dospělého 350 korun, děti 250 korun. Celodenní lyžování potom bylo pro dospělého za 480 korun, děti zaplatily 340 korun.


Na Klínovci je řada novinek

Ve Ski areálu Klínovec přibyla nová sociální zařízení, která v lyžařském středisku doposud velmi chyběla.

Dále jsou nová čtyři sněhová děla. V provozu bude také nové infocentrum, kde se návštěvníci Klínovce dozvědí všechny potřebné informace.

Příjemnou zprávou pro všechny lyžaře i snowboardisty je jistě i to, že areál zlevnil o deset procent všechny typy sezónních jízdenek.

Dále se také rozšířila nabídka rodinných jízdenek, místo jednoho dne paltí až na šest dnů.

Nabídka je jak pro rodinu s jedním dítětem, to má slevu padesát procent, tak se dvěma dětmi, tady rodiče za jedno dítě nezaplatí vůbec nic.