Strany a nezávislí kandidáti mají na nominace pro volby do Senátu Parlamentu České republiky ještě dost času. Vyprší až na konci července. Přesto už první z nich kandidaturu oznámili. S podporou několika stran a sdružení bude na Chomutovsku o Senát usilovat Přemysl Rabas, který svou kandidaturu veřejně vyhlásil pod kadaňskou horou Úhošť. O senátorské křeslo bojuje jako nezávislý kandidát pod záštitou hnutí Senátor 21. Vedle toho kandiduje s podporou pěti stran: PRO Kraj, Zelených, Pirátů, KDU-ČSL a TOP 09.

Přemysl Rabas se nechal slyšet, že by chtěl přerušit řadu komunistických senátorů, kteří na Chomutovsku vítězí ve volbách. „Senát má v dnešní době ještě větší význam než v minulosti a je třeba, aby byl každý jeho člen co nejvíc nezávislý. Proto jsem velmi rád za podporu proevropských demokratických stran,“ uvedl pro Chomutovský deník.

Radním budou radit Vojtěch Friml, Jakub Jan Fiala a Barbora Slámová.
Chceme mladé názory, řekla Kadaň a založila juniorskou komisi

V současnosti je ředitelem zoologické zahrady ve Dvoře Králové, dříve působil jako ředitel Podkrušnohorského zooparku a na Chomutovsku má stále trvalé bydliště.

Senátorské křeslo se pokusí obhájit Václav Homolka (KSČM). „Dozvěděl jsem se, že Rabas potřebuje pět stran podporovatelů a vyhlásil se jako antikomunistický kandidát. Těší mě, že je třeba posbírat tolik stran, aby si byl jistý, že mě porazí,“ pronesl Homolka.

Lístky pro nové senátory i zastupiteleIlustrační snímek.Zdroj: Deník/Luboš JeníčekVolby do se uskuteční 5. a 6. října společně s volbami do zastupitelstev obcí a měst. Volit se bude 27 z 81 mandátů. Každé dva roky se konají volby v jedné třetině volebních obvodů. Senátní volby jsou dvoukolové.

Hnutí ANO chce na kandidátku postavit primářku onkologického oddělení chomutovské nemocnice Martinu Chodackou, ODS sází na ředitele gymnázia Jaroslava Zahrádku.

ČSSD se rozmýšlí mezi dvěma kandidáty. „V tuto chvíli jsme vybrali a odsouhlasili Jaroslava Krákoru a Petra Hybnera,“ uvedl předseda oblastního výkonného výboru ČSSD Chomutov Radek Scherfer. „Finální rozhodnutí padne na konci června na obvodní nominační konferenci, kde vybereme jednu osobu, která nás bude reprezentovat,“ dodal.

Jaroslav Krákora je lékař a po čtyři volební období byl poslancem Parlamentu ČR, Petr Hybner řídí chod zámku v Klášterci nad Ohří.

Pod hlavičkou svěřeneckého fondu měli provozovat automaty. Servisní technik Michal W. a bývalá správkyně Iveta Č.
Nelegální herny v Chomutově a Kadani kryl svěřenecký fond

Před šesti lety se o senátorský mandát ve druhém kole voleb utkali Rudolf Kozák (ČSSD) a Václav Homolka (KSČM), který nakonec získal největší podporu chomutovských voličů. Přemyslu Rabasovi tehdy druhé kolo uteklo o pouhé desetiny procenta.