Srážka dodávky Hyundai s nákladním vozem s přívěsem značky Iveco se odehrála dnes kolem půl sedmé ráno. Dalšího těžce zraněného muže, řidiče kamionu, převezl do nemocnice záchranářský vrtulník.

Dodávka malé řemeslnické firmy z Karlovarska se třemi muži ve věku 39, 40 a 43 let jela ve směru od Klášterce nad Ohří směrem na Chomutov. Řidič z dosud nezjištěných příčin vjel do protisměru, kde se čelně střetl s kamionem. Havárii nikdo z posádky dodávky nepřežil. Devětadvacetiletého řidiče z nákladního vozu převezl s těžkými zraněními do ústecké Masarykovy nemocnice záchranářský vrtulník.

Na místě nehody zasahovaly čtyři jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů. "Vyprošťovali jsme posádky obou vozů a podílíme se i na vytažení návěsu kamionu z příkopu, jehož náklad se bude překládat na jiné vozidlo," upřesnil mluvčí ústeckých krajských hasičů Milan Rudolf.

"Silnici v místě nehody policisté uzavřeli, dopravu odkláněli na souběžnou silnici podél elektrárny. Řidiči by měli dbát zvýšené opatrnosti. Okolnosti nehody nadále vyšetřujeme," uvedla Pivková.