Dechberoucí západ slunce nad romantickou zátočinou, rušné dění v okolí jezu, silueta chrámu sv. Mikuláše v Lounech, poetický pohled na zámeček v Klášterci či divoký život ve světlem zalitém lese. Okolí řeky Ohře, města na jejích březích, i příroda kolem nabízí nepřeberné množství témat pro fotografy. Snímky amatérů, profesionálů, dospělých, ale i dětí, budou opět soutěžit v klání Poohří vaším objektivem.

„Soutěžil jsem už loni a předloni, ale moc jsem neuspěl. Určitě se ale zase přihlásím. Už promýšlím záběry, které by mohly zaujmout. Asi budu znovu fotit Ohři,“ těší se na další ročník soutěže Martin Bartoš z Loun.

Loni fotografové poslali více než 180 snímků. Mezi dětmi soutěžila i třináctiletá Tereza Dlouhá. „Vyfotila jsem západ slunce u žateckého jezu. Moc mě potěšilo, že se porotě fotka líbila a skončila jsem druhá. Fotím moc ráda, baví mě to a letos jistě také něco pošlu, jen ještě nevím co,“ říká v minulém ročníku úspěšná dívka.

Vyhlašující Agentura Dolní Poohří odstartovala fotografické klání začátkem dubna. Snímky mají soutěžící opět posílat na emailovou adresu info@dolnipoohri.eu.

Téma je otevřené všem nápadům

Řeka a její okolí, příroda v regionu, památky, život ve městech, fotit mohou autoři libovolná témata. „Fotografové mohou posílat soutěžní snímky do konce října. Letos nechceme soutěžící svazovat či omezovat žádnými tématy, tím jediným je tedy Poohří vaším objektivem,“ těší se na letošní příspěvky Lukáš Pichlík, ředitel Agentury Dolní Poohří.

„Hlásit se opět mohou amatéři i profesionálové, senioři, děti, prostě každý, kdo rád fotí. Děti mají svou kategorii. Po skončení soutěže opět chystáme slavnostní vernisáž výstavy, kde vítězové získají hodnotné ceny. Expozice pak bude putovat po regionu, vznikne stolní kalendář a malé kalendáříky ze soutěžních fotografií,“ pokračoval Pichlík.

V dubnu bude v regionu také zahájena turistická sezona. A letos bude její start opravdu turistický. Agentura Dolní Poohří totiž sezonu zahájí na Postoloprtském špacíru, konat se bude v sobotu 13. dubna. Začínat se bude v 10 hodin. „Sezonu v Dolním Poohří zahájí trojice našich pohádkových bytostí – Ohřinka, Ohřínek a víla Egerie. Hlavně děti se mohou těšit na zábavné scénky a soutěže, chybět nebude hudba,“ zve na postoloprtské Mírové náměstí Lukáš Pichlík.

Na turisty malé i velké budou čekat trasy od 8 do 42 kilometrů. Pochod povede přírodou Dolního Poohří a jedna z tras zavede milovníky pěší turistiky na zámek Nový Hrad v Jimlíně, kde budou prohlídky zdarma a ukázky šermířských soubojů. Pro děti bude připravena pohádková trasa, budou plnit úkoly a podívají se také na farmu.