S návštěvností jsme spokojeni. Takovéhle léto tu nebylo od roku 2004," chválí letošní sezonu vedoucí kláštereckého Aquaparku Stanislava Paličková. Podobné reakce jsou slyšet i z úst ostatních provozovatelů bazénů a koupališť. Letošní léto láme nejen teplotní rekordy, ale i s nimi spojené rekordy návštěvnosti koupališť.

„Minulý víkend návštěvnost dokonce překročila pětitisícovou hranici. V sobotu přišlo 2400 lidí a v neděli ještě o tři sta více," prozradila Stanislava Paličková. Podle ní jde za tři roky, po které aquapark vedou, o nejlepší sezonu. „Snad jen když se aquapark otevíral, navštívilo jej v jeden den přes čtyři tisíce lidí. To vím ale jen z do slechu," říká Paličková. Podle ní je jen škoda, že aquapark navštěvuje málo místních.

Nemohli pouštět další návštěvníky

Bazén ve Strupčicích láká rok od roku více návštěvníků. „Minulou neděli jsme měli 806 platících návštěvníků," informuje vedoucí sportovního areálu Eva Nová s tím, že byl překonán rekord z loňského roku. Konečné číslo podle ní bylo ale ještě vyšší. „Celkem tu byla tak tisícovka lidí, protože přes čtyřicet dětí má permanentní vstupenky a děti do šesti let mají vstup zdarma. A těch tu byly mraky," dodává.

Minulou sobotu se ve Strupčicích dokonce dočkali rarity. „Poprvé po sedmi letech, jsme museli koupaliště zhruba na tři hodiny uzavřít pro další návštěvníky," informovala vedoucí areálu. Na koupališti totiž probíhaly 1. Strupčické letní hrátky a soutěžících, diváků i běžných návštěvníků již bylo moc. „Neměli by si kam lehnout," vysvětlila Nová.

Právě různorodé akce jsou podle ní tím, co každoročně láká více a více návštěvníků. „Už příští sobotu plánujeme od 20 hodin diskotéku s písničkami na přání, večerním koupáním a pěti míchanými drinky za zajímavé ceny," láká Eva Nová.

Čísla máme už teď jako na konci sezony

Také v Kadani, kde rekord překonali již koncem června, jsou nadmíru spokojeni. „Nejvíce lidí přišlo hned na začátku sezony. S příchodem prvních pařáků nás navštívilo 2100 lidí," prozradil Petr Vavřena z Koupaliště Kadaň. Ten provozuje areál teprve první rok, ale plavčíci, kteří tu byli i dříve, podobný nával ještě nezažili. „Letošní sezona je určitě nadprůměrná. Už teď dosahujeme čísel, jak v tržbách, tak i v návštěvnosti, které loni měli na konci sezony. A to máme ještě měsíc před sebou," raduje se.

Také na koupališti na Červeném Hrádku nešetří provozovatel Karel Matějka chválou. „Teplých dnů zatím bylo více, takže jsem spokojený," říká. Červenohrádecké koupaliště je spíše menší, vejde se sem okolo pěti set lidí, ale letos je často plné. „Když je nad třicet stupňů, tak máme plno. To že bychom někoho nemohli pustit, se ale ještě zatím nestalo," dodává.