Dopravní situaci v Krušných horách sleduje Policie ČR. „V souvislosti se stávkou německých farmářů je v současné době neprůjezdný hraniční přechod Boží Dar/Oberwiesenthal. V místě je policejní hlídka, která situaci monitoruje a v případě potřeby navádí řidiče na objízdné trasy,“ informovali policisté na sociální síti X v pondělí po deváté hodině ráno. 

Kompletní informace o uzavírkách v Německu najdete na geoportal.vogtlandkreis.de.

Problémy byly také na dalších hraničních přechodech, například Kraslice/Klingenthal.

Řidiči v pondělí dopoledne neprojeli přes přechod Vejprty/Bärenstein a problémy byly také na cestě u Hory Sv. Šebestiána u obce Reitzenhain. 

Komunikace byly na území Německa zablokované na řadě míst a situace není lepší ani v úterý ráno. „Stávkující farmáři z Německa jsou i dnes na hraničních přechodech, konkrétně na hraničním přechodu na Božím Daru a v Potůčkách. Oba přechody jsou nyní neprůjezdné,“ informovali policisté po sedmé hodině ráno s tím, že na místě dopravu monitorují jejich hlídky.

Ilustrační foto
Němečtí zemědělci chystají velký protest, zablokují nájezdy na dálnice i silnice

Další rána pro dopravu po Německu a i mezi Českem a Německem má přijít ve středu 10. ledna. Během víkendu totiž začaly prosakovat informace, že od středy plánují stávkovat také zaměstnanci Deutsche Bahn, kteří požadují vyšší platy a kratší pracovní dobu.