Po mnoha opatřeních městské policie „svůj byznys“ odstěhovaly za hranice města. Přesto při cestě za značku označující konec města občas mávnou na projíždějící auta. „Situaci neustále monitorujeme a uskutečňujeme preventivní akce, které v maximální míře omezí činnost prostitutek na území města,“ říká ředitel městské policie Vít Šulc.

Jen za září strážníci zjistili třináct případů, kdy prostitutka mávla na zákazníka. „Tím porušila tržní řád a byla zajištěna a předvedena na služebnu k podání vysvětlení. Strážníci prostitutky předávají k dořešení přestupkové komisi,“ vysvětluje Šulc, který dodává, že strážníci několikrát do měsíce provádí speciální akce zaměřené na pohyb prostitutek po městě.

Prostituci provází řada negativních jevů. V poslední době městská policie byla u řešení hned dvou trestných činů. „Naše hlídky zasahovaly proti pasákovi, který surově napadal svou družku a prostitutku v jedné osobě. Velmi brutální útok zpozorovali naši operátoři kamerového systému,“ říká ředitel městské policie. Pasák nejprve ženu bil pěstmi, pak vtrhl do nedaleké herny, kde ulomil tyč od zábradlí, se kterou se na prostitutku vrhl. „V tu chvíli dorazily hlídky a muže, který se dopouští násilí na svých ovečkách poměrně často, zadržely,“ dodává Šulc. Druhý trestný čin byl prozaický. Pasák a lehká žena vnikli do soukromého, dlouho neužívaného, bytu, aby zde provozovali prostituci. Tím se dopustili trestného činu omezování domovní svobody. (vv)