Nešťastná matka se touto cestou rozhodla poprosit všechny, kteří by mohli vědět něco více o tom, kde se její dcera pohybuje, aby neprodleně informovali policii.

„Dostala v poslední době několikrát zaracha, protože chodila pozdě domů. Místo ve čtyři přišla třeba v sedm hodin. To se jí nelíbilo," vysvětluje si útěk své dcery matka, která věří že je dítě stále v pořádku.

Svoji Nelu viděla Věra Trojaková naposledy v pondělí v osm hodin večer, když šla spát. Ráno už doma nebyla. „Odešla do školy v pět hodin ráno s tím, že jde ještě do Přečapel vyzvednout nějaké papíry," prozradila matka poslední informace, které o své dceři má. V úterý, kolem osmnácté hodiny, když se Nela nevrátila domů, se Věra Trojaková rozhodla informovat policii.

Ta však nevyhlásila pátrání jen po Nele, ale hned po dvou šestnáctiletých slečnách. „Utekla se svojí kamarádkou Monikou. Ta původně chtěla utéct za svým otcem do Anglie," nastiňuje Věra Trojaková směr, který mohly obě dívky nabrat.
Úplně poslední, kdo Nelu viděl, byla její kamarádka. „Potkala ji v úterý odpoledne v Globusu a Nela jí prozradila, že mají místenky do Prahy," prozradila matka.

Nela odešla z domova v riflích, zimní tmavě šedé bundě s drobnými kostičkami, mikinou, a kotníčkovými botami. Do pestrobarevného batohu, popsaného jmény spolužáků ze základní školy si zabalila osobní věci, spodní prádlo a kalhoty.
Policie nyní po obou slečnách pátrá a žádá všechny občany, aby veškeré informace k pohřešovaným dívkám sdělili na linku 158 nebo se dostavili na nejbližší služebnu Policie České republiky.

NELA TROJAKOVÁ (na fotografii vlevo) měří asi 165 centimetrů a přestože je jí šestnáct let, působí starším dojmem. Lidé ji odhadují osmnáct až devatenáct let. Má štíhlou postavu , hnědé rovné delší vlasy a modré oči.

MONIKA KREJČOVÁ (vpravo) je střední postavy, má melírované vlasy a hnědé oči. Je jí šestnáct let a měří 160 až 165 centimetrů .