Cvičí, jí pouze jídlo z krabičkové diety, podstoupí několik lázeňských procedur včetně rázové vlny. A na závěr ji ještě čeká proměna u kadeřníka, profesionální fotograf… Paní Romana z Místa se před třemi týdny pustila do výzvy Proměna za 10 týdnů a už má leccos za sebou. A jak se zdá, zatím je pořád plná počátečního nadšení a odhodlání.

Jaká byla vlastně reakce okolí, když jste jim oznamovala, do čeho se pouštíte?
Většina mi fandí. Rodině je jasné, že to vydržím. Znají mě a vědí, že když mi o něco jde, tak si za tím tvrdě jdu. Jen synovec měl trochu strach, když jsem řekla „proměna", tak se mě ptal „a nebudeš moc vychrtlá, že ne?" (smích)

A co ostatní?
Je pravda, že někteří jsou hotoví třeba z toho, jaká jídla jím z krabiček. Mají představu, že to není pořádné jídlo a občas utrousí něco ironického. Ale hodně zase oceňují, že to zvládám, někteří přiznávají, že by to nedali.

Co? Jídlo nebo cvičení?
Víceméně všechno. Třeba už to hlídání jídla po třech hodinách, k tomu pohyb, prostě se člověk musí soustředit jenom sám na sebe a na správnou stravu. Ale je pravda, že u mě je to jednodušší v tom, že teď nemám práci (paní Romana se čtrnáct let až do jeho smrti starala o svého postiženého syna pozn.red.). Proto jsem si schopná stravu ohlídat a udělat si čas na cvičení, kdy je třeba.

Ještě k tomu jídlu to si fakt nezobnete něco malého vedle?
Jím jenom jídlo z krabiček. Dokonce když vařím manželovi, dávám mu to potom s tím, aby si to dochutil sám. Nechci ani ochutnávat u vaření, i když to by se asi nic nestalo.

Vážně nic? Ani nějakou tyčinku nebo tak?
Ne, vůbec nic. Tohle mi uzrálo v hlavě už předtím, než jsem do proměny šla. Že se chci vrátit do té podoby, v jaké jsem kdysi byla. Takže to nechci nijak šidit. Vážně jím pouze jídlo z krabiček, jen na víkendy si mám vařit sama. Teď při státním svátku to byly čtyři dny. Ale vždycky dostanu speciální jídelníček.

A vaříte to i pro manžela?
Ale jo, už jsem vařila i jemu. Konkrétně tofu s celozrnnými těstovinami a zeleninou.

A co on na to?
Řekl mi, že je to hnusný (smích). Ale když pak jídlo vychladlo, už mu to chutnalo. Dokonce se rozhodl, že do krabičkové diety půjde také, objednal si ji na měsíc. Začal teď v pondělí.

Co ho k tomu přimělo? Vy nebo se rozhodl sám?
Došel k tomu sám. Jednak vidí, že to zabírá, že hubnu. A také si zhodnotil přínos pro své zdraví. Já ho v tom podporuji, nakonec od něj mám také úžasnou podporu. Když mě najednou vidí v tom sportovním upnutém oblečení, tak hned mlaskne, jak mi to sluší (smích).
(zazvoní telefon, paní Romana vyřizuje krátký hovor)
Tak zrovna dneska (rozhovor jsme dělali v pátek, kdy si měla Romana vařit sama pozn.red.) jdu na oslavu narozenin. Objednala jsem si přírodní kuřecí maso a zeleninový salát. Všechny ty brambory se slaninou a hermelínem, které se tam budou podávat, musím přenechat ostatním (smích).

Paní Romana při trekkingu.A už jste musela řešit nějakou podobnou příležitost, kdy se musíte omezovat, zatímco ostatní se vesele cpou?
Třeba Velikonoce, pálení čarodějnic a tohle už bude druhá oslava narozenin…

A můžete tedy srovnat rozdíl v těch akcích loni a letos?
Odcházím z nich střízlivá (smích). Třeba na pálení čarodějnic je u nás zvyk dát si panáka a tříbarevný koláč, na Velikonoce po poledni zase obcházíme spodní část obce (paní Romana žije v Místě) a přejeme si pěkné jaro. Takže si všichni dávali panáka, jen já jsem si nesla s sebou půllitr s citrónovou vodou.

To jste vážně nesla s sebou?
Ano, když začalo foukat, měla jsem úplně omrzlé ruce.

Sportujete ještě jinak než cvičením v Contours fitness pro ženy?
Chodím s trekkingovými holemi, jednou týdně na aquaerobik, teď ještě každou sobotu plavání v lázeňském domě Evženie.

Je něco, na co se těšíte, až to skončí?
Těším se hlavně na úplný závěr. Ale ne proto, že to skončí. Spíš na tu závěrečnou proměnu, péči kadeřníka, profesionální fotky…

Já myslel spíš toho panáčka…
To ne. Já jsem nakonec nikdy nebyla na panáky, to mě naučili až na vesnici, v Místě (smích).


Chcete vědět více o neobyčejné krabičkové dietě, kterou má paní Romana po dobu soutěže zdarma? Například čím je tak NEobyčejná? Čtěte více v úterním vydání Chomutovského deníku, kde přineseme i pokrok paní Romany v hubnutí.