„Vy mě tedy rozmazlujete," pronesla nadšeně paní Romana, když spatřila seznam procedur, které ji čekají v lázeňském domě Evženie v Klášterci nad Ohří. Ty jsou součástí balíčku, který získala jako soutěžící ve výzvě Proměna za 10 týdnů. Věnovala je firma ARC-MED s.r.o., která lázně provozuje. Ta je společně s Contours fitness pro ženy a firmou Jezte s námi partnerem soutěže.

Jako první absolvovala Romana anticelulitidní balíček. Jak to vypadá? Speciální krém je nanášen na postižené partie těla, kde působí hloubkově. Po relaxaci v teplém zábalu se paní Romany ujmula masérka Michaela Holá, která ji svaly prohnětla speciálním termoaktivním přípravkem. „Užila jsem si to moc, bylo to poprvé. Navíc jsem potom cítila, že mám hladší kůži," svěřila se Romana. „Masérka varovala, že mě můžou svaly bolet, ale všechno bylo v pohodě."

Paní Romana se ale ještě má na co těšit. Od lázeňského domu získala program na míru, jehož cílem je podpořit hubnutí, regeneraci a relaxaci organismu. Balíček je složen z různých procedur, aby měla možnost vyzkoušet rozličné wellness procedury. Důraz je kladen nejen na hubnutí, detoxikaci, pružnost pokožky, ale i na psychické uvolnění. Vyzkouší si tři různé typy neobvyklých masáží, hydromasážní koupel, peeling, zábal a ošetření rázovou vlnou. Celkem navštíví Lázeňský dům minimálně dvanáctkrát.

O Lázeňském domě EvženieLázeňský areál se nachází v krásném tichém prostředí v blízkosti historické části Klášterce nad Ohří. Jedinečnost polohy je umocněna meandrem řeky Ohře a výhledem na Krušné hory a Doupovské Vrchy. Od 1. 7. 2012 provozuje lázně firma ARC-MED s.r.o., která se věnuje ambulantní rehabilitační péči již od roku 1995. V současné době zaměstnává téměř 50 kvalifikovaných zaměstnanců, většinou zdravotnických profesí. Samozřejmostí je vysoká úroveň odborného vzdělání zaměstnanců a technické vybavení, které reflektuje poslední trendy v rehabilitaci a balneologii. Součástí lázeňského areálu je vyjma ambulantního zdravotnického zařízení, wellness provoz, bazén, solná jeskyně, sportoviště, restaurace a ubytovací kapacity v penzionu a Lázeňském domě.

Co přesně ji čeká? Remineralizační zábal a peeling je vysoce relaxační ošetření sloužící k detoxikaci těla, odplavení toxinů, odvodnění organismu a zrychlení metabolismu. Peeling slouží k odstranění odumřelých buněk a k vyhlazení a prokrvení pokožky.

Thajská olejová masáž kombinuje prvky tradiční thajské masáže s prvky pocházejícími z ajurvédy. Hydromasážní koupel je zase masáž ve vaně prováděná speciálními tryskami, které jsou namířené na namáhané partie. Candella masáž je prováděná teplým olejem z hořící aromatické masážní svíčky z přírodních látek, které poskytují výživu pokožce. Jedná se o nevšední zážitek.

Rázová vlna je pak neinvazivní ošetření, které se používá v estetické medicíně především k odstranění celulitidy a vypnutí kůže.

Jako bonus získala paní Romana vstup do bazénu a také si může zdarma naplnit lahve kláštereckou minerální vodou z místních pramenů.

Nic z toho ještě Romana nezažila, jen jednou byla na klasické thajské masáži. Na co se teď těší nejvíc? „Úplně na všechno," říká. A není to banální odpověď, jak se může na první poslech zdát. Romana se totiž čtrnáct let den co den starala o svého postiženého syna, který v lednu zemřel. Také proto se přihlásila do této výzvy s cílem začít novou etapu svého života. „Po těch čtrnácti letech se těším na úplně každičké hýčkání a péči, které bude jen pro mě. Takže se těším vážně úplně na všechno," uzavírá. 

Příště si s paní Romanou popovídáme, jak zvládá to každodenní cvičení, krabičkovou dietu a omezení zvládá. Prý se k ní připojil i manžel! Čtěte více v úterním vydání Chomutovského deníku.

Den otevřených dveří v ContoursPřijďte se podívat, jak to vypadá v dámském fitness, jak se cvičí na strojích navržených speciálně pro ženy, popovídat si s trenérkami a nebo přijďte jen na ochutnávku zdravého stravování od firmy Jezte s námi, nechat si změřit tuk, tlak a dozvědět se o výhodách klubu Pevného zdraví u stánku VZP.
Navíc můžete získat měsíc zdarma, pokud v hotovosti zaplatíte tří, šesti či dvanáctiměsíční členství. Den otevřených dveří v chomutovské pobočce Contours fitness pro ženy (Ruská ulice) se koná v sobotu 17. května, a to od 9 do 14 hodin. Více informací na telefonu 720 43 43 86.