„Vedlo nás k tomu pevné přesvědčení, že pro Klášterec je nejen možné, ale i nutné pracovat lépe. Tři ze sedmi současných členů rady města byli doposud v opozici a již dlouhodobě upozorňovali na nesprávné kroky bývalého vedení města, zejména pak vytváření pracovních míst pro zastupitele nebo nestandardní postup při založení městské společnosti Klášterecká kyselka," píše se v prohlášení starosty Štefana Drozda, místostarosty Josefa Suchého a radních Petra Hybnera, Vladimíra Klímy, Lenky Kodytkové, Štěpána Kostelníka a Stanislava Pechouše.

K podobnému názoru postupně dospělo podle radních i sedm koaličních zastupitelů z řad hnutí PRO Sport a zdraví, ČSSD a Otevřená radnice. „Důvodem byla váznoucí komunikace mezi jejími členy, bývalé vedení města dostatečně nepředávalo informace potřebné pro zajištění chodu města. Původně patnáctičlenná koalice se názorově roztříštila. Protože se domníváme, že tuto patovou situaci bylo nutné neodkladně řešit, přistoupili nyní již bývalí opoziční zastupitelé k jednání o vytvoření nové vládnoucí koalice. Jsme přesvědčeni, že široká koalice ze zástupců všech politických stran a hnutí s výjimkou KSČM bude pro město tím správným krokem k dalšímu rozvoji," uvádějí radní.

Na 11. listopad svolalo nové vedení města další jednání zastupitelů. Uskuteční se od 15:00 hodin ve velkém sále kláštereckého kulturního domu. „Bude tak možné projednat body z původního programu posledního zastupitelstva a dát i větší prostor pro případné dotazy," dodávají radní.