V první vlně město schválilo 561 žádostí o tento příspěvek a vyplatilo celkem 446 750 korun. Získat ho může každý rodič či opatrovník, který doloží, že v letošním roce uhradil volnočasovou aktivitu dítěte ve zmíněném věku. Žádosti se mají přijímat až do konce října.

Žádost lze elektronicky
podat ZDE.

„O tento příspěvek lze žádat pouze elektronicky a bude vyplácen bezhotovostně na účet uvedený v žádosti. V žádosti žadatel vyplní údaje o sobě, údaje o dítěti a přiloží doklad o účtu, na který chce příspěvek vyplatit a doklad o úhradě kroužkovného pro rok 2023,“ popisuje Jan Mareš, vedoucí odboru ekonomiky.

„Město má tímto příspěvkem za cíl podpořit aktivní trávení volného času, a to zejména sportem, volnočasovým vzděláváním či uměleckou činností dětí a mládeže,“ dodává Mareš.

Mobilní výdejní místo Ikea.
IKEA otevírá nové výdejní místo v Chomutově. Zákazníci už nemusejí do Prahy

Příspěvek na volnočasové aktivity dětí a mládeže je součástí balíčku osmi opatření, kterým vedení města Chomutova chce pomoci občanům v ekonomické krizi. Mimo zmíněného příspěvku na volnočasové aktivity pro děti a mládež bylo jeho součástí i například zavedení bezplatné MHD pro seniory nad 65 let, svoz odpadu zdarma pro seniory nad 75 let či zavedení sítě jídelen, které nabízejí veřejnosti obědy za dostupnou a garantovanou cenu.