Prázdniny jsou za dveřmi a mnozí školáci se jistě těší na táboření v přírodě a spaní pod stanem či pod širákem. Mnoho dětí z chomutovských sídlišť si ale tuhle zábavu ještě nikdy nevyzkoušelo. I pro ně přichystala Kultura a sport Chomutov jakousi tábornickou přípravu.

Ta proběhne už za tři týdny přímo v chomutovském letním kině. Vyspat se ve stanu budou moci přijít všichni v noci z pátku 14. na sobotu 15. června. Ve vymezeném prostoru areálu kina si mohou malí táborníci s rodiči postavit stany a opéct si špekáčky. Kdo nemá stan, zoufat nemusí. Kultura a sport se pokusí nějaké zajistit. Nutná je však včasná rezervace.

Kromě samotného stanování je ale připraven také doprovodný program. Promítat se bude pohádka Ať žijí duchové! a děti budou plnit úkoly na pohádkové cestě.

 

Spali jste už někdy pod širákem nebo ve stanu?

Ella Dixová, 3 roky

Už jsem spala pod růžovým stanem s tátou Michalem a maminkou Barborou. Byli jsme na chatě a tam jsme spali na zahradě. Vůbec jsem se nebála a letos budem ve stanu spát znova.

Jiří Šnábl, 11 let

Spal jsem už ve stanu i pod širákem. Stan jsem si vyzkoušel na táboře a pod širákem jsme spali dva dny na koupališti v Droužkovicích s klukama z bowlingu. Víc se mi líbí pod širákem.

Eliška K. Veselá, 12 let

Radši spím pod širákem, ale zkusila jsem už obojí. Pod stanem jsme spali na soustředění s tancováním a spaní pod nebem jsem si vyzkoušela na Moravě, na muzikantském kempu.

Jakub Remuta, 11 let

Už jsem také vyzkoušel obojí. Víc mě bavilo spaní pod širákem, je to takové volnější. Stan jsem vyzkoušel, když jsme sjížděli Ohři a širák v Mariánských Radčicích s kanoisty.

 

Táboření v letním kině

Termín:14.- 15. červen

Cena:60 Kč

Přihlášky a rezervace: 474 651 079 nebo 775 702 851