První letošní zátěžovou zkouškou prošel sportovní areál ve Strupčicích. V sobotu se slavnostně otevíral a také díky přítomnosti chomutovských hokejistů byl naprosto plný. Přišlo na šest stovek lidí.

Piráti = zájem lidí

Uspořádat při akci autogramiádu Pirátů a přizvat maskota Picaroona se ukázalo jako výborný tah. „Přilákalo to spoustu lidí, kluci se podepisovali asi hodinu," liboval si starosta Strupčic Zdeněk Pěnkava. Stačilo, aby klub zveřejnil pozvánku na akci na svém facebooku a už bylo o zájem postaráno. Fanoušci se prý dokonce ptali, jestli klub nebude vypravovat do obce autobus.

Jedním z věrných, kteří za svými idoly do Strupčic dorazili, byl i malý Tomáš na invalidním vozíku. Tomu se pak dostalo i cti odemknout areál společně s hokejisty. Podle Pěnkavy to nebylo připravené. „Napadlo nás to až na místě, když jsme ho viděli, jak si akci užívá. Takhle si to užil ještě o něco víc," dodal starosta.

Připraveni na sportovce i plavce

Sportovní areál je tak připravený na návštěvníky. Ve všední dny mají zatím otevřeno jen odpoledne, o víkendu už ale chtějí otevřít na celý den. Včetně bazénu. Zvlášť, když meteorologové hlásí teplé počasí. Už v sobotu si ale pár mladých odvážlivců vodu vyzkoušelo (viz foto vpravo).

Je tu i pár novinek. Kousek od umělé ledové plochy vyrostl malý fitness koutek s pěti stroji. Přibudou ještě venkovní žebřiny. „Nainstalovali jsme tu také ´puberťácké´ lavičky," směje se Pěnkava. Ty mají sedačky tam, kde je u běžných laviček opěradlo. A nohy se pokládají tam, kde je obvykle sedačka.

Jinak v areálu zůstává všechno při starém. Ceny jsou stále lidovější než na jiných koupalištích, tenisové kurty dokonce zlevnily. Z loňských sto dvaceti korun na hodinu se tu vrátili k dřívější stovce.