„Máme představu, že v různých městech a místech naší republiky i světa by každý, kdo se zapojí, natočil krátké video nebo pořídil pár fotek z tohoto dne. Něco málo z toho, co kdo bude zrovna dělat. Z práce, ze školy, z dovolené, z domova, je to na každém," nastiňuje společnou vizi Zdeňková. Z jednotlivých fotek a videí by kamarádky chtěly posléze vytvořit výstavu, kam by všichni tvůrci a autoři byli pozváni.

„Pokud se s námi do projektu zapojíte, budeme moc rády. Cílem naší akce je ukázat příběhy lidí ze všech konců světa, který má v tento den podle předpovědi Mayů skončit,"vysvětluje jedna z autorek.

A jak na to? Natočte krátký záběr náměstí z vašeho města či obce a k tomu pořiďte dvě až tři fotografie. Pokud budete mít chuť, přidejte záběry ze dne, který prožíváte a vybraným lidem položte otázku, co by změnili ve svém životě, kdyby dnes svět skončil. I v tomto případě by bylo vhodné případné doplnění fotkami. Na závěr zkuste natočit sebe, odpovědět na stejnou otázku a poslat poselství a pozdrav všem lidem.

Natočený a nafocený materiál můžete zaslat nebo se domluvit na adrese alexa.zdenkova@seznam.cz.