Jaké jste si jako koalice vytkli hlavní úkoly pro příští období?
Naším úkolem je dokončit spoustu věcí, které jsme rozdělali. Demolujeme bývalý živnostenský úřad v Riegrově ulici, kde také z kraje roku začneme rekonstruovat most. Příští týden začínáme demolicí areálu bývalé školy na Kamenném Vrchu a z jara příštího roku začínáme budovat  parkovací plochu na Kamenném Vrchu, která je poměrně očekávaná a velmi žádaná v této lokalitě. Ale nejen to, musím říct, že nás čekají také rozhodnutí typu co s městskými lázněmi, což jsou klíčová a velmi závažná témata. Samozřejmě prioritou je dále parkování a doprava ve městě včetně bezpečnosti.

Když jste zmínil bývalé lázně, s jakými variantami budete pracovat?
Varianty jsou pouze dvě. První že najdeme smysluplný projekt. Čekáme vládního zmocněnce pro sport Milana Hniličku (bývalý hokejový reprezentant, pozn.red.), který projevil zájem se do nich podívat s tím, že nějaký nápad možná v hlavě má. My nevíme jaký, ale uvidíme až přijede. Pak by stály za záchranu samozřejmě, to je jasné. Vždy jsme hledali projekt, aby město nemuselo být finančně donátorem, nebo alespoň ne tím největším, co se týká městských lázní. Rozhodně nechceme jít cestou, že vše bude na městě a budeme platit třicet milionů ročně. Říkám, že když se do deseti let od zavření lázní, teď je to sedm let, nenajde žádný smysluplný projekt, nikdo si s tím nebude vědět rady, pak mají jít k zemi.

Víra. Jedno ze čtyř kampaňových videí filmaři natočili v bývalých chomutovských lázních.
Do chomutovských lázní se vrátili filmaři. Natočili video k výročí republiky

Řekl byste, že bude velkým úkolem i uzavření kauzy Kamencové jezero?
Pro mě skončila, byť se nás společnost CV Relax snaží žalovat o nějaké ušlé zisky a náhradu škody, ale myslím si, že v této chvíli to vůbec není na programu dne. Já žádné jednání nevyvolávám, nechceme přistoupit na žádné smírné řešení, nechceme žádné peníze dávat a v tomto smyslu instruujeme i naše právní zástupce. Pro nás to v podstatě skončilo. Jestli se stane, že nás někdy za osm let soud odsoudí, že společnosti máme něco dát, pak je to otázka. Moc tomu ale nevěřím.

Primátorem Chomutova zůstává Marek Hrabáč.
FOTO: Primátorem Chomutova zůstává Marek Hrabáč z ANO