Marešova a Kloudova ČSSD sice obsadila ve volbách se sedmi mandáty v zastupitelstvu druhé místo, na dohodu o koalici s ostatními úspěšnými stranami a hnutími to ale nevypadá. V případě Jana Řeháka je konec působení v komunální politice jistý. Jeho ODS nepřekročila ve volbách potřebnou pětiprocentní hranici a v dalším období tak nebude mít v Chomutově žádného zastupitele.

„V současné době tyto věci neřeším," odpověděl Jan Mareš na dotaz Deníku, co bude dělat po odchodu z primátorského postu. Sdílnější nebyl ani Martin Klouda. „Je to předčasné," řekl.

Mareš zastával před zvolením primátorem funkci ředitele Střední školy energetické a stavební v Chomutově. Jeho náměstek Klouda přišel na radnici z ústeckého krajského úřadu, kde pracoval na odboru strategie, přípravy a realizace projektů. Předtím pracoval jako úvěrový a obchodní specialista v jednom z pojišťovacích domů.

O své další případné profesní kariéře tak prozradil více jen náměstek Řehák. „Dosud jsem nic nehledal, nikoho jsem se na práci neptal. Počkám až do ustanovení nového zastupitelstva a zvolení radních, kdy opustím po dvanácti letech post náměstka primátora. Už teď ale vím, že další uplatnění budu hledat v oboru, v němž jsem působil před nástupem do politiky," řekl. Do roku 2002 Řehák, který vystudoval Vysokou školu elektrotechnickou v Plzni v oboru číslicové počítače, pracoval ve firmě specializované na řídicí systémy výrobních linek. „Firma už neexistuje, jak se to někdy stává. Nicméně budu hledat práci v podobném oboru, která by mě zajímala, naplňovala a bavila. Doufám, že se to podaří v místě či v regionu, i když dojíždět za prací už není ničím neobvyklým. Můj obor navíc umožňuje i práci z domova, záleží na dohodě se zaměstnavatelem," upřesnil Jan Řehák.

Chomutov nejspíš následující necelé čtyři roky povede koalice vítězného uskupení PRO Chomutov s KSČM a hnutím ANO. Ve stejném složení chtěly strany spolupracovat už po říjnových volbách, které nařídil soud opakovat kvůli kupčení s hlasy. Kandidátem na primátora je Daniel Černý z hnutí PRO Chomutov.

Vítězná strana obsadí v pětatřicetičlenném zastupitelstvu 11 křesel, oproti říjnovým volbám získala o tři mandáty více. Komunisté budou mít šest hlasů a ANO pět, společně tak utvoří pohodlnou většinu. ČSSD má už výše zmíněných sedm mandátů a Nový Sever šest.