O dostavbu R7 usiluje vedení Ústeckého kraje i starostové podél silnice. Včetně chomutovského primátora Jana Mareše. Silnice je hotová od zóny Triangle po státní hranice s Německem. Od zóny až ke Slanému je jen dvouproudová. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) letos se zahájením výstavby na dalším úseku nepočítá.

Pokud Nexen do zóny skutečně přijde, bude to podle Sobotky impuls k tomu, aby se vláda dostavbou silnice zabývala. „To bude silná pobídka a motivace, aby stát zrychlil další přípravu výstavby R7, která zlepší dopravní obslužnost této zóny," řekl Sobotka. Lepší dopravní obslužnost by podle premiéra mohla přilákat další investory. „Pokud zlepšíme dopravní obslužnost, tak se zvýší šance, že celou zónu obsadíme," doplnil Sobotka.

Podle hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka (KSČM) je dokončení silnice R7 pro kraj nezbytné. „Pokud se nám povede získat strategického investora, tak je nezbytné, aby komunikace na Prahu byla průjezdná. Dnes tam jedete v nepřetržité koloně od průmyslové zóny ke Slanému," řekl ČTK Bubeníček.