Před regálem s oplatkama stojím ve strnulé poloze třeba dvě minuty, než si v hlavě představím všechny chutě, výhody a nevýhody vystaveného zboží. Ideální jídelní lístek obsahuje jen jedno jídlo, které mi vyhovuje, protože jinak to končí buď nechápavých koulením očí servírky nebo prostě náhodným zabodnutím prstu poslepu.

Jsou ale věci, ve kterých mám jasno. Mezi ty patří moje preference co se místních koupališť týče. Nevím, jak to máte vy, ale od doby co funguje, vyhrává u mně koupaliště ve Strupčicích.

Pravda, není největší, jenže to je přesně to, co mi vyhovuje. Nemám rád velké davy, nemusím mít hafo atrakcí a nebudu si kupovat pivo za čtyřicet korun a párek za pade.

Prostě mi vyhovuje ten mix vesnické atmosféry a profesionálního zázemí. Voda čisťounká, slunečníky k půjčení, vstupy do bazénu přes malá brouzdálka, poblíž minigolf, tenisové kurty (už nechodím hrát nikam jinam) či hřiště na plážový fotbal. Kopec hranolek za dvacku. A když špatně tlakuje sud na pivo, musí se zpod slunečníku zvednout sám pan starosta, aby se na to podíval. Nemilujte to.

A netvrdím, že tu není chybičky (půl království za parkovací místo ve stínu!) nebo že nedokážu ocenit výhody jiných koupališť. Jenže…
Kamenčák mě neláká právě kvůli rozloze (na druhou stranu je tu spousta stínu a já nejsem na rožnění na slunci) a hromadě lidí, kteří tam chodí. Nechci být ztracen. Chci být někdo, kdo se přišel vykoupat, ne čárka ve frontě na pivo (může za to moje ego?). Červenohrádecké koupaliště je pro mě nejblíž, ale přijde mi takové (ach jo, to zase bude vyčítavých pohledů na tiskovce), prostě, no… nijaké…? Klášterecký aquapark je daleko, kadaňské koupaliště ani nevím, kde leží (ale to není jeho chyba, uznávám). O zbytku nějak nemám potuchy.

Vypadá to jako PR článek pro Strupčice? Není. Ale kdyby mě tu chtěli vyhlásit čestným občanem a předat doživotní volnou vstupenku do areálu, e–mailová adresa je dole:)


josef. dusek@denik.cz

Jak to máte vy? Kam se rádi chodíte koupat a proč? Diskutujte a hlasujte.