Na společném jednání primátor otevřel témata, která region trápí: bezpečnost obyvatel, vysoká míra nezaměstnanosti, zdravotnictví a dopravní obslužnost včetně problematiky dostavby rychlostní silnice R7.

Všechna témata vláda považuje podle Sobotky za důležitá. „Ministerstvo vnitro počítá v rozpočtu s doplněním počtu policistů, a to prioritně právě v problémových oblastech, jimiž je i sever Čech," řekl premiér novinářům.

Potvrdil také, že ministerstvo zdravotnictví zkusí přehodnotit, zda by se do zdejší nemocnice neměla vrátit onkologická biologická léčba. „Před několika lety jsem chomutovskou nemocnici navštívil a přesvědčil se o tom, že místní onkologické pracoviště má vysoce kvalifikovaný personál," doplnil Sobotka. Jeho prohlášení a tomuto tématu se budeme ještě v Chomutovském deníku věnovat.

Avizovaný příchod strategického investora do průmyslové zóny Triangle u Žatce (o tom více ZDE) může podle premiéra urychlit dostavbu rychlostní silnice R7, což by zkrátilo cestu na trase Chomutov Praha (čtěte TADY). Silnice je hotova od zóny Triangle po státní hranici s Německem.