Ke změně názvů zastávek došlo na základě podnětů od obyvatel Klášterce a uživatelů MHD. Zaznívaly požadavky na zpřehlednění. "Staré názvy byly mnohdy matoucí a nelogické," přiznala klášterecká radnice a zároveň informovala o tom, jak se situace zlepší. 

Podrobnosti o autobusové dopravě v Klášterci najdete na stránkách úřadu.

"Původní zastávka Škola se nově jmenuje Kulturní centrum. Petlérská I a Petlérská II se rovněž dočkaly nového označení, spodní zastávka nese název Stadion, horní pak zůstává Petlérská," uvedli pracovníci městského úřadu.

"Od 5. března 2023 budou v platnosti nové jízdní řády MHD, ve kterých již naleznete nové názvy zastávek. Veškeré časy odjezdů a příjezdů však prozatím zůstávají beze změny. Ke změnám názvů autobusových zastávek nedošlo pouze na linkách MHD, ale i na jiných krajských linkách v regionu. Některé změny jsou jen kosmetické, některé zastávky se budou jmenovat zcela jinak," upozornil úřad Klášterce.

TabulkaZdroj: reprofoto

Nových jízdních řádů i s časovými úpravami se cestující mají dočkat v druhé polovině letošního roku. Podle radnice by ve stejné době mělo navíc dojít k zapojení klášterecké MHD do integrovaného dopravního systému Ústeckého kraje.