Dnes večer je odvolalo chomutovské zastupitelstvo, stejně jako všechny radní z hnutí PRO Chomutov. Z rady tak byli kromě primátora a druhého náměstka odvoláni také radní Vladimír Koten, Monika Mrugová, Jan Hartman a Ivana Chábová. Všichni jsou z hnutí PRO Chomutov. Pro jejich konec v radě hlasovali i jejich dosavadní partneři a trojkoalice ve složení PRO Chomutov, KSČM a ANO 2011 se tak rozpadá.

Podle všeho se proti hnutí spojily všechny ostatní strany. Původně se sice hlasovalo o odvolání všech radních, politici z ANO 2011 a KSČM své posty ale obhájili. Paradoxem přitom je, že to byli právě komunisté, kteří hlasování vyvolali. Prohlásili, že chtějí v radě skončit, protože nejsou spokojení se vzájemnou spoluprací. Po pauze se však situace obrátila kompletně proti PRO Chomutov.

Po další pauze zastupitelé zvolili nové radní: tři z Nového Severu (David Dinda, Stanislav Mikšovic a Karel Lipmann) a tři z ČSSD (Jan Mareš, Petr Husák a Miloň Houda).

Stanislav Mikšovic a Miloň Houda se poté svých funkcí vzdali, aby uvolnili místa v radě pro budoucího primátora a náměstka. Nato zastupitelé své jednání přerušili, nejužší vedení města budou volit zřejmě až na navazujícím zasedání, které se bude konat ve středu 14. prosince.