Mnoho lidí bere nový rok jako nový začátek a novou motivaci. Mají různá předsevzetí, často to bývá „chci zhubnout“. „S váhou mám trochu problém, takže vždy na nový rok hubnu,“ vypráví Květa Václavíková z Chomutova. „Bohužel, jak už to tak bývá, vydržím maximálně do února,“ usmívá se Květa. „Zatím se teda ještě držím a dvě kila mám už dole,“ doplňuje.

Podobně je na tom i další Chomutovanka, která nechtěla jmenovat. „S manželem jsme si řekli, že s novým rokem přejdeme na nový životní styl. Zařadíme více zeleniny a víc pohybu, tak snad nám to nějakou dobu vydrží,“ popisuje.

Jak to vidí majitelé Fitness center a trenéři?

„V lednu je znát, že chodí víc lidí,“ popisuje Jan Böhm z fitka „Zeleňák“, které provozuje v Kadani i Klášterci nad Ohří. Dále podle něj je to hlavní sezóna, návštěvnost klesne v létě a kolem září se začínají pomalu fitness centra naplňovat. Podobný názor má i Martina Matoušová z Tiger Clubu v Chomutově. „V lednu je návštěvnost opravdu daleko větší, pak to pomalu odpadá,“ uvádí. „A kvůli tomu máme v našem clubu takzvaný „motivační program“, kdy naši trenéři motivují lidi, aby se svým úsilím nepřestali,“ doplňuje.

Chomutovská fitness trenérka si myslí, že po Novém roce navštěvují masivně fitka hlavně lidé, kteří chtějí shodit dvě, tři kila po Vánocích. Ale opravdu změnit svůj životní styl, to není jen o novoročních předsevzetí. „Moje klienty trápí často velká nadváha a musí se odhodlat ke mně přijít, cvičit a změnit životní styl. To pak nebývá jen na Nový rok,“ vysvětluje Mirka Kleplová.