Právě před rokem otřásla Chomutovem velká tragédie. Po městě pobíhal sériový vrah, jeho řádění nakonec odnesli dva lidé z Chomutova – barman a zasahující policista.


Několikanásobný vrah Roman Postl


Když se děvětatřicetiletý Roman Postl z Teplic osudného 3. září pohyboval centrem Chomutova, měl za sebou už tři vraždy. Jednu, spáchanou před mnoha lety, si odseděl. Za mřížemi byl deset let, na svobodě necelý půlrok.


Když zašel do herny ve Školní ulici v Chomutově, měl už za sebou dvě „čerstvé“ oběti. Zastřelil teplického podnikatele, který mu měl zastavit u silnice. Den před chomutovskými událostmi zavraždil dvacetiletého mladíka, který prodával u benzínové stanice v Ústí nad Labem.


Když loňskou zářijovou středu vcházel do baru Las Vegas, jeho obsluha o jeho minulosti nic nemohla tušit. Postl zřejmě chtěl peníze, vietnamský mladík mu je možná nechtěl vydat. Okolo průběhu panují nejasnosti, ovšem výsledek byl jasný. Vrah barmana zastřelil a herna začala hořet.


Policista zemřel v nemocnici


To, že se něco děje, zpozoroval jeden z nájemníků, který ucítil v domě kouř a šel se podívat, co se děje. Na chodbě domu uviděl neznámého muže, který ho vzápětí začal ohrožovat pistolí. Když se dal pachatel na útěk, přivolal muž policejní hlídku.


Ta začala střelce pronásledovat, dostihla ho po pár stovkách metrů před starou poštou „jedničkou“ na Palackého ulici. Útočník znovu vytáhl pistoli a strhla se přestřelka. Jedna z kulek zasáhla osmadvacetiletého policistu Romana Jedličku do hrudníku. Těžce zraněný byl převezen do nemocnice, kde krátce na to zemřel.


Postřelen byl i několikanásobný vrah. Lékaři ho ihned operovali. Poté byl chvíli dokonce při vědomí, hovořil s policisty, kterým se přiznal k další vraždě. Nakonec ale vážná zranění nepřežil, zemřel 8. září, pět dní po přestřelce.


Dvojnásobná vražda otřásla širokou veřejností i policejním sborem. Zastřelený mladý policista sloužil u policie osm let. Byl sice svobodný a bezdětný, ale měl přítelkyni, která byla v té době těhotná.


Policista byl vyznamenán in memoriam, ocenění se dostalo i svědkovi vraždy, který jako první volal na policii.


U příležitosti prvního výročí tragické smrti Romana Jedličky koná krátký pietní akt s položením kytic, a to od jedenácti hodin u pomníčku na Palackého ulici a poté ve vestibulu budovy Policie ČR v Riegrově ulici.