Statistiky totiž ukazují, že se o prázdninách zapletou do mnoha dopravních nehod. Následky pak mohou být tragické. „V červenci bylo v okrese Chomutov třináct dětí do patnácti let účastníkem dopravních nehod. Je to velký nárůst,“ říká chomutovská policejní mluvčí Marie Pivková. Dodává, že v červnu to byly „jen“ dvě nehody.


A důvodem jsou zřejmě prázdniny. Děti mají hodně volného času, často třeba vyrážejí do ulic na kole, bruslích, nebo na skateboardu. Možná jsou i více roztěkané a snadněji přehlédnou auto.


Nešťastný čtvrtek


Pozor by ale měli dávat i rodiče, kteří jsou s dětmi doma. Stačí chvilka nepozornosti a stane se neštěstí.
Blízko k němu bylo ve čtvrtek, kdy auta srazila na různých místech dvě velmi malé děti. „V Otvicích vběhl malý, tříletý chlapec, bez rozhlédnutí do vozovky právě v době, kdy tudy projíždělo vozidlo. Třiadvacetiletá řidička neměla ani čas zareagovat a došlo ke střetu. Chlapec byl zraněn a sanitka jej odvezla do nemocnice na ošetření. Lékař naštěstí zjistil, že jeho zranění jsou pouze lehká,“ popsala dopravní nehodu policistka Marie Pivková.


Podobné štěstí v neštěstí měl jen o hodinu později i stejně starý chlapec v Kovářské. „Malý hoch vyběhl bez rozhlédnutí ze dvora rodinného domu přímo do silnice. Sedmapadesátiletý řidič, jel sice pomalu, ale nedokázal již srážce zabránit. Zranění chlapce jsou naštěstí opět lehká,“ uvedla policejní mluvčí. U řidičů policisté dechovou zkouškou na místě vyloučili, že by před jízdou pili alkohol.


Policie proto na rodiče apeluje. „Během okamžiku mohlo dojít k velké tragedii. Proto policie apeluje na rodiče, dávejte na své děti pozor nejen během prázdnin, ale po celý rok,“ uvedla policejní mluvčí Pivková.