Poslední školní týden mají před sebou děti školou povinné. Již příští týden však odhodí své tašky někam do kouta, převezmou si svá vysvědčení a budou se těšit na dva měsíce volna a doufat, že prožijí skvělé prázdniny. Pokud pro ně ještě nemáte žádný plán nezoufejte, tábory ještě mají několik volných míst a děti si mohou dokonce vybírat.

Volná místa jsou ještě jak v příměstských táborech, tak v táborech za hranicemi okresu, které pořádají místní organizace. Jeden z nejlevnějších příměstských táborů nabízí chomutovský domeček. Za týdenní péči o děti v pracovní době zaplatíte jen pět set korun. Klasickým táborem mimo domov, který vyjde asi nejlevněji, je pak vodácký minitábor kadaňského Šuplíku. Ten stojí 2 500 korun.

Děti si mohou ještě stále vybírat z různých zaměření. V nabídce stále figurují tábory sportovní, turistické, klasické, ale i taneční, tábory se zaměřením například na keramiku, zvířátka, koně, přírodu či poznávání krušnohorské kultury. Jejich přehled najdete v grafice vpravo, kde naleznete také počet volných míst a kontakty na vedoucí tábora, kde je možné zamluvit si místo.

Prázdniny si mohou užívat i starší

S nabídkou čtrnáctidenního pobytu v Chemnitzu přichází také Člověk v tísni. Pobyt je určen mladým do 26 let, kteří chtějí strávit prázdniny spolu s vrstevníky z dalších míst Evropy. Program je zaměřen především na skatery a bikery. Odjezd je plánován na 5. a návrat 19. srpna. Bližší informace poskytne Miroslav Koranda na čísle 739 320 640.

Zábava i jazyky

Chcete své dítě do života vybavit kvalitními vědomostmi a cennými zkušenostmi? Pošlete ho na zahraniční tábor, kde je pro něj přichystán nabitý celodenní program, kde se navíc naučí cizí jazyk a získá jedinečné zážitky. Určen je každému od 6 let a některé i rodičům. Tábory s výukou jazyka najdete také v Čechách.

Kompletní seznam táborů s kontakty na organizátory najdete v dnešním vydání Chomutovského deníku