Dětmi očekávané podzimní prázdniny jsou tady. Jak si je ale vlastně pořádně užít? Neznají vaše děti na tuto otázku ještě odpověď? Pak právě pro vás přináší Chomutovský deník pár tipů, které pomohou v rozhodování. Vyšlete své děti za orangutany a lovci lebek, nechte je užít si pravé pohádkové prázdniny, roztančete je či je pošlete na nezapomenutelný výlet.

Pohádkové prázdniny ve Hvězdě

Kino Hvězda v Kadani připravilo pro všechny děti, které by znovu chtěly vidět své pohádkové hrdiny, akci s názvemPodzimní pohádkové prázdniny. Těšit se mohou například na Shreka, Kocoura v botách, Šmouly, Auta 2 a další oblíbené 3D pohádky. Lístek na jednu pohádku stojí 70 korun. „K prázdninové akci jsme také připravili výstavu plakátů promítaných pohádek. Děti si tak mohou připomenout své oblíbené postavičky ještě než na ně přijdou do kina," doplnila vedoucí kina Karolína Nejepsová.

Program pohádkových prázdnin

Čtvrtek 25.října
14.00: Na vlásku 3D
17.00: Já padouch 3D

Pátek 26. října
14.00: Šmoulové 3D
17.00 Kocour v botách 3D

Sobota 27.října
14.00: Shrek: Zvonec a konec 3D

Neděle 28. října
14.00: Aauta 2- 3D

Za orangutany a lovci lebek do zooparku

Chomutovský zoopark připravil na podzimní prázdniny pro děti od šesti do dvanácti let další ze svých ekotáborů. Díky němu budou moct prožít skutečně netradiční podzimní prázdniny. Hlavním tématem ekotábora bude příběh domorodců z dalekého ostrova Borneo, kteří se vydají hledat poslední orangutany a další tajemné živočichy. Děti budou moci využít i tradiční aktivity, které zoopark nabízí. Například jízdu na ponících, krmení velbloudů, tuleňů a jiných zvířat a jízdu Lokálkou Amálkou. Na Staré Vsi se kromě táboráku mohou děti těšit na pečení placek a hadů z těsta, bylinkování nebo vyrábění másla.

Přihlásit se je možné na dva dny prázdnin nebo na celý ekotábor včetně víkendu. Program je připraven vždy od 8 do 16 hodin. Zájemci se mohou hlásit u vedoucí ekotábora Petry Kubíkové na telefonním čísle 777 551 893.

Šuplík bude tančit

Pokud mají vaše děti rádi tanec nebo by chtěly vyzkoušet, zda je tancování to pravé, pak právě pro ně připravil kadaňský Dům dětí a mládeže Šuplík prázdninovou akci s názvem Don´t worry, be happy. Od čtvrtku do soboty vždy od 9 do 16 hodin pro ně bude připraven zajímavý program plný výuky i soutěží. Děti se mohou těšit na taneční hodiny street dance, hip hop, disco dance, break dance či show dance. Přijít mohou i úplní začátečníci. Zájemci se mohou přihlásit už jen dnes u Vladimíry Skleničkové na telefonním čísle 736 670 141 nebo na recepci Šuplíku. Třídenní akce stojí 250 korun. V ceně jsou zahrnuty obědy.

Tančit se bude také v kláštereckém Domě dětí a mládeže ve Volňásku. Ten připravil pro všechny děti na pátek od 10:00 do 13:00 hodin podzimní prázdninovou diskotéku. Vstupné stojí 10 korun.

S Paraplíčkem do světa zábavy

Již ve čtvrtek si udělá pětačtyřicet dětí ve věku od 6 do 13 let výlet do zábavního centra Beckilandu v Praze. Odjedou již v 8:30 hodin od 2. ZŠ Studentská v Jirkově a domů se vrátí až kolem 17. hodiny. Místa už jsou téměř obsazená, ale pár jich ještě zbývá. Kdo si chce užít den plný atrakcí může zkusit volat do Paraplíčka na telefonní číslo 474 654 313 ještě dnes a zkusit své štěstí. Výlet do Prahy stojí 390 korun ze kterých je hrazena doprava, vstupné, oběd, pojištění a pedagogický dozor.

Prázdniny na ledě

Pro ty, kteří milují bruslení, připravila Kultura a sport Chomutov na podzimní prázdniny veřejné bruslení. Zimní stadion bude od čtvrtka do neděle otevřen pro veřejnost vždy od 10 do 11 hodin. Vstupné stojí 40 korun.