Letní prázdniny se kvapem blíží. Zbývá už jen měsíc a půl a děti školou povinné se konečně dočkají zaslouženého odpočinku. Pokud je rodiče chtějí vyslat na nějaký tábor, aby celé dva měsíce nestrávily ve městě, měli by rychle začít vybírat. Nabídka se pomalu, ale jistě ztenčuje.

Netradiční prázdniny s tradiční miniškolkou

Oblíbené ekotábory, které každý rok připravuje Podkrušnohorský zoopark, už jsou beznadějně obsazené. Další možnost, jak se o prázdninách zabavit nabízí Kultura a sport Chomutov, která jako každý rok láká na „Prázdninovou miniškolku sportu". Ta začíná již první červencové pondělí a poběží až do konce srpna. Připraveno je celkem devět běhů. Letošní ročník zahájí netradiční třídenní miniškolou sportu s možností přenocování v Městském divadle v Chomutově. Další běhy pak budou probíhat vždy od pondělí do pátku vždy od 7:30 do 15: 30 hodin.

Míst je zatím dostatek. „Očekáváme však, že volné termíny brzy naplníme, neboť prázdninová miniškola sportu patří mezi oblíbené a dětmi navštěvované prázdninové akce," upozorňuje projektová a marketingová referentka Kultury a sport Lucie Rychecká. Přihlášky je možné odevzdávat přímo v Městské sportovní hale. Jeden týdenní běh stojí 700 korun, v případě časného uhrazení je sleva deset procent.

Zábavu nabízí Šuplík, Volňásek i Paraplíčko

Domy dětí a mládeže nabízejí příměstské tábory, výměnné tábor, ale i klasický tábor s různou tématikou.

Klášterecký Volňásek má připraveny dva příměstské tábory a jeden výměnný pobyt v Teplicích. Všechny akce jsou zdarma. Rodiče zaplatí dětem jen náklady na dopravu a vstupné. První běh příměstského táboru začíná 2. 7. a končí 4. 7., druhý startuje hned začátkem dalšího týdne, tedy 9.7. a poběží až do 13. 7. Děti se mohou těšit na návštěvu Podkrušnohorského zooparku, vycházky po okolí, výlet na hrad Perštejn, místní zámek, aquapark a mnoho dalšího. Do teplického domu dětí a mládeže, kde s ostatními dětmi budou poznávat krásy Teplicka vyrazí děti v termínu od 23.7. do 31. 7.

Prázdniny s Maxipsem Fíkem

Jirkovské Paraplíčko má již tři z pěti táborů obsazené. Volná místa jsou však stále na druhém běhu příměstského tábora, který začíná 23.7.a končí 27.7. Své děti sem můžete přivést vždy od 7:00 a vyzvednout si je do 17.00 hodin. Děti od šesti do patnácti let si užijí zajímavé výlety, ale i sportovní zážitky například v lanovém centru. Rodiče zaplatí dvanáct set korun, které zahrnují všechny vstupy, dopravu, obědy a svačiny.

Kromě příměstského tábora nabízí Paraplíčko také volná místa na druhém běhu tábora s názvem „Cestování s Maxipsem Fíkem" v jihočeském Radíkově. Dva týdny od 21.7. do 4.8. si budou děti užívat výlety, zajímavé soutěže a hry. Cena tábora je 4990 korun.

Filmový tábor

Kadaňský Šuplík udělá radost nejen dětem, ale i rodičům. Nabízí totiž sedm příměstských táborů, které probíhají prakticky v průběhu celých prázdnin. Dále nabízí taneční soustředění v Jáchymově, tábor s podtitulem „Letní filmový festival", vodácký minitábor a Alpy 2012, kde si děti užijí turistiku a cykloturistiku v rekreační podobě. Na všech těchto akcích jsou ještě volná místa. Informace o cenách a volných místech získáte přímo v DDM Šuplík nebo na www.ddmsuplik.cz.

Další možností je Eurocamp Kalek, který si mohou děti užít v průběhu osmi turnusů. První začíná již 7. 7 a poslední končí 1.9. Eurocamp je určen především dětem, kteří se učí nebo se chtějí naučit německy. Tábor je totiž nejen pro české, ale také pro německé děti. Ti se mezi sebou domlouvají při celotáborvé hře, při procházkách přírodou, soutěžích i při sportu. Místa jsou ještě volná. Bližší informace získají rodiče na www.eurocamp.kalek.cz nebo na čísle 608 955 505.