Vypadá to, že prázdný bytový dům u obchodního centra Chomutovka hned tak neožije. Developer se ocitl ve slepé uličce nemůže byty dokončit ani je prodat.

Respektive prodat by firma dům mohla. V podstatě už je dohodnutá s místní společností SADETO Consulting, která koupila i Armabeton. Jenže nejdřív se musí nějak vyvázat z předkupního práva, které má město. A to je problém.

Zastupitelé sami totiž trochu tápou. Předkupního práva se vzdát nechtějí. A to přesto, že by ho město zřejmě stejně nevyužilo. Na druhou stranu nehlasovali ani pro odmítnutí takové varianty.

Společnost Rezi Crestyl, která budovu vlastní, se tak ocitla v nepříjemné situaci. Nabídku na využití předkupního práva totiž podat nechce. Pokud by na ni město kývlo, bylo by to pro Crestyl finančně nevýhodné. A to nechce riskovat.

„Předpokládali jsme, že město umožní dokončení stavby v samotném centru převodem projektu na jiného developera," reagoval na nerozhodnost zastupitelů Ondřej Micka, mluvčí skupiny Crestyl. Nyní prý společnost zvažuje, jak bude dále postupovat. „Vše budeme řešit i na zasedání představenstva naší společnosti, které je plánované na červen," dodal.

Rezidence Chomutovka, jak se bytový dům nazývá, není zrovna povedený projekt. O drahé byty v centru města nebyl zájem, kvůli ekonomické krizi pak firma celou stavbu zastavila. Tím pádem už několik let zeje prázdnotou a je stále nedokončená.

Dokonce na ni vázne pohledávka ze strany Metrostavu. Podle informací Chomutovského deníku jde o jedenáct milionů korun.