Byl prvním porevolučním starostou Jirkova a město vedl dlouhých šestnáct let. Za tu dobu se mnohé změnilo. Jirkov přešel na plynofikaci, takže z domků přestal stoupat štiplavý kouř, zkrásnělo náměstí, pěší zóna i zámek Červený Hrádek a Jirkov s Chomutovem propojila trolejbusová doprava. Letos Filip Škapa oslaví 81 let, a přestože je v zaslouženém důchodu, zůstává činorodý.

„Práce mám stále dost. Mám manželku a ta mi vždy práci najde,“ poznamenal. „Občas mi dá vyluxovat byt. Když se rozčiluje, ptám se, co mám zase ještě dělat, a ona říká, že kdybych se koukal kolem sebe, sám bych to viděl,“ dodal se smíchem.

Nechranická přehrada je kvůli opravám bezpečnostních přelivů u hráze úplně na suchu. Doslova
OBRAZEM: Dno Nechranické přehrady ukrývalo i "espézetky" z aut

Manželé žijí v Jirkově na Osadě, kde mají zahrádku a jasnou dělbu činností. „Manželka má na starosti záhony, já stromky, stříhám je a dělám všechno kolem nich. Také jsem tam vysadil třicet hlav vinné révy,“ pochlubil se rodilý Moravan.

Na sever před více než padesáti lety zamířil jako vystudovaný inženýr, aby se podílel na budování tušimické „jedničky“.

S pěstováním i výrobou vína zamlada pomáhal tatínkovi i tchánovi a v přiměřené míře v tom pokračuje i v Jirkově. „Loni jsem udělal sto lahví vína. Padesát bílého, padesát červeného,“ pokýval hlavou spokojeně Filip Škapa. „Počítám, že letošní úrodu sklidím za čtrnáct dní,“ zdůraznil.

Ilustrační foto
Ještě máme spousty nápadů, říkají „superstarostové“ na Chomutovsku

Starostou byl Filip Škapa od roku 1990 do roku 2006. Za největší úspěchy považuje právě plynofikaci Jirkova a také Červeného Hrádku a Březence, které byly také odkanalizované. Dále také zajištění trolejbusové dopravy pro souměstí Jirkov, Chomutov, která stála několik set milionů a mnoho nervů. Zvelebení se dočkal také zámek. „Červený Hrádek jsme dostali z ničeho do stavu, kdy se tam pořádaly a stále pořádají akce a je tam dokonce ubytování,“ podotkl jirkovský exstarosta.

K záměrům, které se k jeho lítosti nepodařilo naplnit, patřilo vybudování průmyslové zóny. „Neměli jsme dost vlastních pozemků, a když jsme je chtěli koupit, byly drahé. Teď už taková zóna v Jirkově nemá smysl, jsou jiné a dobře dostupné. V 90. letech by ale pomohla,“ myslí si.

Původní spolupráci nahradilo dusno

Práce pro město Filipa Škapu těšila, přesto však odcházel rád a s úlevným pocitem. „Už jsem přesluhoval jako důchodce. Navíc ze začátku zastupitelé spolupracovali, byli zapálení a šlo jim o to, aby to ve městě bylo co nejlepší. Kolikrát se mě tehdy novináři ptali, jak to dělám, že na zastupitelstvu procházejí věci jednohlasně,“ vylíčil. To se ale v průběhu dalších volebních období zhoršilo. „Ještě to třetí bylo celkem solidní, ve čtvrtém se ale množili kritici. Byli to lidé v zastupitelstvu, kterým šlo hlavně o sebe, odsuzovali a za každou cenu hlasovali proti. Nakonec jsem odcházel s myšlenkou, že jsem se toho konečně zbavil,“ přiznal.

I poté chtěl zůstat v kontaktu s městem, a tak pracoval v komisi rozvoje a dnes je činný v komisi bezpečnosti. „Teď už toho ale nechám, v 81 letech už to stačí,“ uzavřel vše.

Kamion se u Hory sv. Šebestiána převrátil na bok
Řidič kamionu nezvládl řízení, u Hory sv. Šebestiána soupravu převrátil na bok

Sice je možné jeho jméno najít na kandidátní listině ODS, figuruje ovšem na spodních příčkách, nedá se předpokládat, že by stanul v novém zastupitelstvu.