Potřebujete v pondělí zajet na polikliniku nebo do nemocnice? Pak počítejte, že vše bude jinak. Zcela uzavřou Kochovu ulici včetně křižovatek s ulicí Edisonova a Meisnerova, takže bude provoz, včetně několika linek městské hromadné dopravy, skloněn do objízdných tras. Provizorium potrvá do konce října.

„K uzavírce dojde kvůli rekonstrukci vodovodu a kanalizace," stručně ve čtvrtek informoval mluvčí investora Severočeské vodárenské společnosti a. s., Jiří Hladík.

Tři autobusové spoje, které měly konečnou zastávku právě u polikliniky, se budou ke špitálu dostávat ulicemi Čechova - Spořická - Dr. Janského a v opačném směru Dr. Janského - Spořická - Školní - Beethovenova.

„Nové" zastávky i konečná

Náhradní zastávky autobusových linek už jsou zřízeny (více dole pod článkem). Například v ulici Dr. Janského, jen pár metrů od hlavního vstupu do polikliniky, vznikla provizorní konečná zastávka. Stačilo na čas zrušit devět míst ke stání a namalovat na silnici žluté značení.

Řidiči osobních aut, kteří chtějí zaparkovat na parkovištích uvnitř nemocničního areálu, zůstane tato možnost zachována. „Domluvili jsme se na tom, že zhotovitel zachová logiku stávajících výjezdů do polikliniky i nemocnice," uvedl tiskový mluvčí Krajské zdravotní a. s., jež nemocnici spravuje, Jiří Vondra. „Musí se jen zajistit dopravní značení, aby se řidiči orientovali," doplnil.

Investorem rekonstrukce je Severočeská vodárenská společnost a. s. a zhotovitelem firma AMP Chomutov a. s. Uzavírka Kochovy ulice potrvá nejméně do 30. října.

Navázat na ni má ještě v průběhů září také uzavírka Čechovy ulice, kde se stavebníci pustí do výkopových prací a pokládky povrchu vozovky. Proto se dá předpokládat, že bude docházet ke zpožďování jednotlivých spojů městské hromadné dopravy.

Kudy linky městské hromadné dopravy (ne)pojedou

4, 6, 14

- zajíždět nebudou na zastávku „U hřbitova" a „Poliklinika"

- náhradní zastávkou bude „Čechova" a náhradní konečnou zastávkou „Dr. Janského" v sousedství fotbalového hřiště poblíž vchodu do polikliniky

- časy odjezdů ze zastávky „Dr. Janského" budou totožné s časy odjezdů spojů ze zastávky „Poliklinika", které jsou zveřejněné ve všech jízdních řádech DPCHJ

20, 23, 33

- linky nebudou zajíždět na zastávku „Poliklinika" a ve směru od polikliniky na zastávku „U hřbitova" (míněna je zastávka v Kochově ulici, stejně pojmenovaná zastávka v Beethovenově bude obsluhována)

- zastávka „Beethovenova" obsluhována nebude

- všechny spoje se budou vypravovat i končit v zastávce „Železárny". Odjezdy budou totožné s odjezdy spojů ze zastávky „Poliklinika".