Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových prodal nezastavěné pozemky s celkovou výměrou necelých 9000 metrů v areálu Druhý Dolský mlýn. Jedná se o výletní místo, které vyhledávají rodiny, sportovci a pořádají se tam svatby. Pozemky získala blatenská společnost Akawelt, zaměřená na hostinskou činnost, ubytovací služby a organizování sportovních činností. Firma vlastní i ostatní budovy v tomto místě včetně restaurace a ubytovacího zařízení. Díky koupi pozemku mohla scelit svůj majetek.

„Výtěžek z prodeje ve výši 3 220 000 korun byl odveden do státního rozpočtu,“ uvedla mluvčí státního úřadu Michaela Tesařová.

Další takřka hektarový pozemek úřad převedl státnímu podniku Lesy České republiky. Bylo to bezúplatně, protože státním institucím předává ÚZSVM majetek ze zákona zdarma.

Skatepark v Olejomlýnském parku je oblíbené místo, kde se mohou vyřádit skejťáci i jezdci na freestyle koloběžkách. Kazí jim to díry a praskliny v překážkách.
Tady díra, tady prasklina. Jirkov dá už brzy do pořádku skatepark

„Nabídku k převodu nám dal úřad s tím, že je na pozemku vzrostlý porost a svým charakterem tak odpovídá lesnímu pozemku,“ uvedla mluvčí Lesů České republiky Eva Jouklová. „V katastru nemovitostí je ale veden jako ,ostatní plocha´ se způsobem využití jako sportoviště a rekreační plocha. Územní plán obce Blatno navíc řadí pozemek mezi ty zastavitelné. Proto požádáme o změnu územního plánu a poté o změnu druhu pozemku, abychom mohli na ploše efektivně hospodařit,“ doplnila. Území navazuje na další majetek podniku.

Zmíněné pozemky v Bezručově údolí státní úřad původně převzal po zrušeném Okresním úřadu Chomutov. Část území spravuje také město prostřednictvím Městských lesů Chomutov, v majetku má například většinu pozemků podél cyklostezky.

Mohlo by vás zajímat: Elektrokoloběžky opět na scéně. Do ulic je pustil Chomutov i Jirkov

Zdroj: Deník/Miroslava Šebestová