Jak Chomutovský deník zjistil z údajů na portálu Povodí Ohře, v Klášterci nad Ohří řeka vystoupala za poslední tři dny dvojnásobně, na současných 190 centimetrů. Průtok vody dokonce pětkrát, na 114 metrů krychlových za sekundu.Ve srovnání s povodňovými stavy je to ale stále klidná řeka. Při posledních povodních v roce 2006 tu byla naměřena hodnota třikrát vyšší (361 metrů krychlových za sekundu).

Podobně je na tom Ohře u Nechranic či Chomutovka na měřící stanici u III. mlýna v Bezručově údolí. Hladina i průtok vody stoupají, ale ne k povodňovým hranicím.

Řeky se naplnily vodou hlavně kvůli oblevě a dešti. Tající sníh z hor naplnil koryta některých řek tak, že se vylily z břehů. U Ohře to zatím nehrozí. „Do Labe stéká voda z Krkonoš a tam bylo přece jen daleko více sněhu, než u nás v Krušných horách," osvětluje jeden z důvodů klidnější Ohře mluvčí Povodí Ohře Jan Svejkovský.

Druhý je ten, že se vodohospodářům daří s hladinou dobře manipulovat pomocí přehrad už na Chebsku. Tamní vodní díla Jesenice a Skalka velkou část vody zadržují a dolní tok je tak klidnější.