Na poslední chvíli, ale podařilo se. Nezávislý chomutovský festival Obnaženi získal v internetové kampani částku, kterou si předsevzal padesát tisíc korun.

Přesněji 50 700 korun, pár lidí totiž přihodilo i poté, co ostatní dárci naplnili cílovou částku. Přitom ještě den před vypršením limitu chybělo necelých osm tisíc. Nakonec se ale našlo dárců dost, v neděli ráno tak mohli organizátoři slavit. „Díky moc moc všem festival bude!" objevilo se na jejich facebooku.

Jde o první veřejný chomutovský projekt, který získal peníze v takzvané crowdfundingové kampani, což je jakási internetová veřejná sbírka. „Máme ohromnou radost," usmívala se Jana Nuslauerová, jedna z organizátorek festivalu. „Přispěla i řada lidí mimo Chomutov, třeba i z ciziny. Šlo například o umělce, kteří tu vystupovali při minulých ročnících. Je pěkné vidět, že nám dál drží palce, přestože letos tu neúčinkují."

Peníze vybrané na internetu jsou pro festival klíčové, bez nich by zřejmě organizátoři museli omezit program. Takhle se mohou všichni těšit na nevšední zážitky u jednotlivých vystoupení a aktivní zapojení do workshopů. Dárci navíc na své bonusy volné vstupy, kalendáře apod.

Festival Obnaženi se koná od 9. 16. srpna, jeho program najdete již teď na webu www.obnazeni.cz. V pátek ho zveřejníme také v tištěném vydání Chomutovského deníku společně s dalšími informacemi.