Zoufalství pětačtyřicetileté ženy z Chomutova asi málokdo pochopí. Vypadá to, že právě ona se rozhodla zabít sebe i svého dvacetiletého syna skokem pod vlak (viz infoblok). O nezvladatelného autistu se již zřejmě nedokázala sama starat.

POHNUTÝ PŘÍBĚH

Její příběh se teď šíří Chomutovem od úst k ústům. Někde možná trochu zkomolený, lidé mohou jen spekulovat. Policejní vyšetřovatelé totiž mlčí.

Týdeník Nástup přinesl zpověď kolegyně zemřelé ženy. Podle ní byl autistický mladík nezvladatelný a agresivní a v ústavech se o něj nechtěli starat. Prý to bylo poté, co se musela zrušit klecová lůžka se sítěmi. Podle informací Chomutovského deníku to však bylo také proto, že matka odmítala, aby mladík dostával uklidňující léky.

„BEZ NÁS TI BUDE LÍP"

Matka svého syna v domácí péči zřejmě nezvládala a neviděla ze své situace žádné východisko. Pracovala jako zdravotní sestra, chtěla dát výpověď. Nakonec se však rozhodla k zoufalému činu. Zdrcující je zpráva, že matka prý po sobě nechala ještě jednoho syna - čtrnáctiletého. Tomu podle Nástupu zanechala dopis na rozloučenou, který končil v duchu „bez nás ti bude líp".

PŘÍPAD ŠETŘÍ KRAJ, POLICISTÉ ALE MLČÍ

Policie však informace nechce komentovat. Potvrdili jen, že mezi oběma byla rodinná vazba. „S ohledem na citlivost případu ale nebudeme žádné další podrobnosti zveřejňovat," nechala se slyšet policejní mluvčí Alena Bartošová.

I to leccos naznačuje. Stejně jako fakt, že vyšetřování si převzali policisté z krajského ředitelství. To se děje u závažných případů. Bartošová nechtěla ani upřesnit, jaký trestný čin kriminalisté šetří.

Tragédie na kolejíchK tragické události došlo minulý týden ve středu večer. Na železničním přejezdu mezi Kamencovém jezerem a zooparkem srazil nákladní vlak muže a ženu. Policistům trvalo do druhého dne, než zjistili, o koho jde. Ani jeden totiž u sebe neměl doklady. Až poté se postupně začal rozkrývat pohnutý rodinný příběh…