Nový majitel, firma Hengis, už před časem slibovala, že by se mělo začít v polovině května. „Plánovaný termín obnovení výroby v polovině května stále platí, přesné datum zahájení, stejně jako termín „plného“ rozjetí výroby je závislý na naplnění výroby konkrétními zakázkami,“ uvedl předseda představenstva Hengisu Michal Bíman.

Kdy se začnou lidé propuštění z porcelánky vracet do práce, tak stále není jisté. „Postupně je naplňována zaměstnanci i organizační struktura, konkrétní počty se neustále upravují, aby výsledné počty zaměstnanců odpovídaly výrobním potřebám v okamžiku startu,“ dodal Bíman.

Podle něho se každým dnem posouvá jednání o zakázkách. Bíman také chce, aby porcelánky do nového období vstoupily jako konsolidovaná společnost. Hengis totiž nedávno také koupil Concordii a.s., sestru Karlovarského porcelánu.

Hengis zatím bývalé zaměstnance klášterecké porcelánky neoslovil. Ti doufají, že o ně v podniku, kde mnozí pracovali desítky let, bude zájem i za nového majitele.

Podrobnější informace o dalším vývoji závodu nemá ani jeho ředitel Zdeněk Zapský. „Zatím nám majitel řekl, že by výroba měla obnovena od poloviny května. Zatím nic konkrétnějšího nevíme. Čekáme na další vyjádření a to, s jakými objemy by se mělo vyrábět. Pokud vím, tak ze zaměstnanců zatím nikoho neoslovili,“ dodal Zapský.

Podobná situace jako v Klášterci panuje i v dalších porcelánkách, které Hengis koupil v konkurzním řízení.