Zákazníci mají o zboží zájem. „Podařilo se nám dosáhnout slušného hospodářského výsledku, kdy výnosy předčily náklady zhruba o 2,5 milionu korun. Tímto číslem se myslí Thun 1794 a sesterská společnost Thun Trade, která se stará o zakázky. Celkově dosáhly tržby Thun 1794 zhruba 260 milionů korun,“ uvedl šéf firmy Michal Bíman. Kromě Klášterce do Thunu patří několik závodů v Karlovarském kraji.

Thun 1794 chce tržby zvyšovat dál. „V příštím roce by měly být tržby za porcelán už 475 milionů. Myslíme, že tento cíl je reálně dosažitelný,“ doplnil předseda představenstva Bíman.

V současnosti tato společnost zaměstnává 683 zaměstnanců. „Uvažujeme, že bychom jich ještě zhruba dalších dvacet nebo třicet přijali. Naši zaměstnanci jsou většinou ti původní. Platíme jim včas a průměrná mzda je nyní 16 480 korun, což je zhruba o 1500 nebo 2000 korun více,“ dodal Bíman. Dříve ale pro Chomutovský deník uvedl, že se nabírání lidí nebude týkat kláštereckého závodu.

Porcelánka už má dost plánů na letošní rok. „Chceme i nadále investovat například do úspor energií i dalších vylepšení,“ sdělil výkonný ředitel Miroslav Pilný.

Porcelánka, která zhruba před rokem zkrachovala, tak pod novým majitelem zatím prosperuje.

Klášterecká porcelánka: Cesta z krize…

Ještě před rokem to vypadalo, že slavná klášterecká tradice výroby porcelánu skončí. Zaměstnanci pracovali, ale nedostávali platy. Před konkurzem tam pracovalo i přes pět set lidí, během krize se jejich počet snížil pod čtyři stovky. Většinou šlo o lidi z Klášterecka. Nyní už je všechno jinak. Klášterecký závod vyrábí, pracuje v něm 233 zaměstnanců.