Kromě toho se posílí i svoz tříděného odpadu a v některých městech jsou již nyní instalovány velkoobjemové kontejnery, kam se mohou házet vánoční stromečky.
„Jede se normálně i přes svátky. Provoz bude víceméně normální,“ informuje vedoucí odpadového hospodářství Chomutova Tomáš Reisig. „Je výrazně posílena separace. Během čtrnácti dní se nepojede dvakrát, ale třikrát,“ dodává. Jediným dnem, kdy v Chomutově popeláři nevyjedou, je 1. ledna.
Také v Jirkově nejsou přes vánoční svátky žádné změny. „Budeme jezdit normálně,“ informuje jednatel jirkovského Podniku služeb Slavomír Radimec. „Od 10. prosince navíc přistavujeme malé vánoční kontejnery, které zůstanou ve měste do prvního lednového týdne,“ dodává.
V Klášterci bude fungovat stejný systém jako v Chomutově. Přes vánoční svátky se bude vyvážet normálně, jen na Nový rok popeláři nevyjedou. „Lidé jsou zvyklí, že se jezdí v určitý den,“ vysvětluje ředitel Kláštereckých služeb Jaroslav Ježek.
Pouze v Kadani si užijí vánočních svátků i popeláři. Na Štedrý den a druhý svátek vánoční totiž odpad vyvážet nebudou. Z lokalit, které by normálně popeláři v ten den navštívili, vyvezou odpad o den později.
Vánoční stromečky, které již poslouží svému účelu, mohou obvyvatelé všech měst na Chomutovsku odložit u kontejnerových stání, či u popelnic, odkud je bez problémů popeláři odvezou.