Je celorepublikový a spočívá v celkovém množství vysázených stromů a lidí zapojených do sázení přesně 28. října.

Dosud se pořádající Nadaci Partnerství přihlásilo více než tisíc lidí, připravených vysadit celkem 3158 stromů. Ještě do 20. října se ale mohou hlásit další účastníci tohoto jedinečného a historicky prvního pokusu o rekord. Zaregistrovat se mohou na adrese strom.zivota@nap.cz, kde uvedou kontaktní údaje, místo výsatby a další informace (více podrobností na www.stromzivota.cz/rekord).

Podle organizátorů se nemusí stydět ani ten, kdo je připraven zasadit jeden jediný strom před svým domem. Každý vysazený strom se počítá pro rekord i zlepšení našeho životního prostředí,“ vysvětluje organizátorka rekordu Lenka Vodičková z Nadace Partnerství.

Nakonec se všechny vysazené stromy i zúčastnění lidé sečtou a výsledná čísla zanesou komisaři pelhřimovské Agentury Dobrý den do České databanky rekordů. Každý účastní obdrží e–mailem čestný certifikát o uskutečnění rekordu.

Rekord v sázení stromů částečně financuje Státní fond životního prostředí ČR, ministerstvo životního prostředí a brněnský magistrát.