Obslouží je šest chomutovských osobností. Bude to v rámci benefiční akce, která pomůže dětskému oddělení chomutovské nemocnice. Akce má však nejen pomoci, ale i příjemně pobavit, a proto mají baristé své poslání.

„Každý má nějakou novou ambici spojenou s kávou, například ředitel zoologické zahrady Přemysl Rabas chce naučit nosorožce pít chomutovskou kávu,“ nastínil pořadatel a majitel podniku Huy Nguyen. „Herečka Ha Thanh Šetlíková skrze baristiku spojí 50tisícový Chomutov s 14milionovou Hanojí a ředitelka dětského domova Jitka Pojmanová si vytkla za cíl ukončit dětskou práci na plantážích,“ přiblížil minipříběhy, kterými osobnosti lákají do kavárny.

Tak osobnosti obsluhovaly loni: 

Mezi nimi bude i primář dětského oddělení chomutovské nemocnice Jiří Kroh, hasič Josef Mládek a ředitel Základní školy Akademika Heyrovského Miloš Zelenka. Každý bude hodinu obsluhovat a při tom si povídat s hosty. Jen kasírování na nich nebude, svůj účet lidé vyrovnají, když vhodí peníze do kasičky. A třeba i něco navíc.

Zklamaný chomutovský Radek Duda.
Pardubice si v Chomutově zajistily extraligu. Piráty už zachrání jen zázrak

Ředitel školy Miloš Zelenka nepochybuje, že kávu dopraví, aniž by ji rozlil. „V restauraci už jsem obsluhoval. Bylo to zamlada, když jsem byl na brigádách,“ prozradil. „Nejistý jsem spíše, pokud jde o všechny ty pojmy spojené s kávou,“ dodal.

Čas, v němž bude obsluhovat šéfka dětského domova, chtějí využít její podřízené a už si rezervují místa. „To bude milé,“ těší se Jitka Pojmanová. „Snad si zapamatuji, co si kdo objednal,“ doufá.

Na šampaňské půjdou se sekyrou

Svůj díl zábavy si vyberou nejen hosté kavárny, ale také kolemjdoucí, jimž bude dopřáno vidět exhibiční sabráž. Zvláštní techniku otevírání lahví šampaňského si vyzkoušejí i oni.

„Skuteční mistři dokážou hrdlo odseknout i skleničkou nebo hodinkami, o to se ale pokoušet nebudeme, zájemcům připravíme sekyru,“ nastínil pořadatel a dodal, že účastníci hrátek s vínem za kratochvíli zaplatí 200 korun a jakmile se do své lahve dostanou, mohou si obsah vychutnat na jednom z červených lehátek, která budou připravena u kavárny. Také peníze ze sabráže půjdou na dobročinnost.

Vjezd do průmyslové zóny Triangle z východní strany.
Nový investor v zóně Triangle u Žatce nabídne tři sta pracovních míst

Večer uzavře promítání filmu Miss Hanoi, které uvede představitelka hlavní role. Tím v kavárně odstartuje i tradice večerů s promítáním filmů za účasti herců.

Dobročinnou sbírkou slaví kavárna své druhé narozeniny. Při jejím otevření přispěli podnikatelé a vietnamská komunita na dětské oddělení chomutovské nemocnice částkou 70 tisíc korun. Loni přispívali sami hosté, kteří se nechali obsloužit osobnostmi. Darovali téměř 40 tisíc korun. Peníze vždy putují na účet Nadačního fondu dětského oddělení.