Pololetní prázdniny pomalu ale jistě klepou na dveře. Trvají sice jen jeden den, ale i ten si mohou vaše děti pořádně užít a nemusí jej strávit doma u televize či u počítače. Chomutovský deník přináší pár tipů, kam můžete vaše dítě příští pátek poslat.

Chomutov láká na lední diskotéku

V pátek 1. února odpoledne otevře své brány zimní stadion. V 16 hodin tu vypukne Prázdninové bruslení. Oblíbené bruslení pro veřejnost bude tentokrát zpestřeno zábavou s občerstvením a diskotékou na ledě. Vstupné stojí dvaačtyřicet korun.

Pro ty, kteří upřednostňují poklidnější formu zábavy, jsou připravena hned dvě filmová představení v kině Svět. Už v 11 hodin to bude belgický animovaný film Sammyho dobrodružství 2 o příhodách dvou želvích kamarádů, od 17:00 hodin to měla být premiéra filmu Čtyřlístek ve službách krále. Tu ale distributoři filmu odložili. Malí milovníci filmu se ale mohou ve stejný čas těšit na Legendární partu, dobrodružný, animovaný, rodinný film, ve kterém superhrdinové ochrání děti před zloduchem, který je chce okrást o radost ze života.

Další akce pro děti si na pololetní prázdniny připravily také domy dětí a mládeže.

S Paraplíčkem doletíte až do Prahy

Ten Jirkovský si připravil zajímavý výlet do Prahy. V plánu je návštěva výstavy panenek Barbie a Monster High v historickém domě v Rytířské ulici a Muzea Lega. Účastníci výletu se projdou Václavským i Staroměstským náměstím, kde si prohlédnou také orloj. V tuto chvíli zbývá dvanáct volných míst. Odjíždí se v pátek v 8:00 hodin od 2. základní školy v Jirkově a návrat je naplánovaný někdy na 16:30 hodin. Cena zájezdu je 360 korun, pro rodiče pak 400. Svačiny je nutné mít s sebou. Hlásit se je možné v Paraplíčku nebo na čísle 474 654 313.

Ve Volňásku se bude tančit

Na pololetní prázdniny si klášterecký dům dětí a mládeže připravil dopolední diskotéku se zábavným programem. Děti se mohou těšit na taneční podložku, malé karaoke a soutěže. Diskotéka bude probíhat od 10 do 12 hodin, Volňásek však bude otevřen již od 9 do 15 hodin. Vstupné stojí deset korun. Od 17 do 19 hodin je pak připraven sraz všech příznivců geocachingu.

Šuplík láká na sportovní turnaje

Také dům dětí a mládeže v Kadani bude o pololetních prázdninách pro děti otevřen. Dopoledne tedy od 9 do 12 hodin bude otevřena herna a v tělocvičně bude připraven turnaj ve florbale či jiných sportech. Od 13 do 16 hodin si pak mohou děti zkrátit čas v tamní herně.

Podobně na tom bude chomutovský Domeček. Do posilovny či tělocvičny se mohou děti přijít protáhnout od 10 do 16 hodin. Využít mohou také internet či horostěnu.