V sobotu 21.4.2012 v čase 11.00 hodin a 20.00 hodin projde městem slavnostní hornický průvod, jehož součástí budou alegorické vozy. Trasa průvodu seřadiště u Severočeských dolů, vychází z parkoviště na Blatenské ulici, projde ulicí Zborovskou ke kruhovému objezdu na Palacké ulici a ulicí Chelčického projde na náměstí 1. máje. Seřadiště alegorických vozů je v ulici Zborovská, vozy se napojují za průvod.

Po celou dobu průvodu bude v uvedené části města doprava omezena, případně částečně nebo zcela uzavřena. Doprava bude řízena policisty dopravního inspektorátu PČR ÚO Chomutov, strážníky MP Chomutov a upravena dopravním značením. Doba průvodu je odhadnuta na 1 až 1,5 hodiny.

Uzavírka parkovišť s vyhrazením pro parkování alegorických vozů, autobusů a aut účastníků akce

od 20.4.2012 od 16.00 hodin do 22.4.2012 do 18.00 hodin uzavřena parkoviště ul. Mánesova před sportovní halou, ul. Riegrova, ul. Mostecká za sportovní halou, ul. Chelčického za ČSOB, ul. U Městských mlýnů v areálu za tržnicí a ul. Táboritská.

V této době je povoleno zvláštní užívání náměstí 1. máje vnitřní ovál + část vozovky a chodníky podél podloubí příprava a konání světelné show a ohňostroje

V souvislosti s uzavřením parkovacích míst je povoleno parkování vozidel na travnaté ploše v ul. Hálkova

Povolení záboru prostor ul. Buchenwaldská a ul. B. Němcové pro umístění kolotočových atrakcí, maringotek a prodejních stánků.

Předpokládáme, že se průvodu zúčastní cca jeden tisíc lidí. Policie proto vyzívá ke zvýšené opatrnosti při projíždění městem, vždy dbejte pokynů policistů, strážníků MP a organizátorů akce.