Kriminalisté se znovu obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po pachateli (či pachatelích) loupeží v bankách v Kadani a Podbořanech. K loupežnému přepadení banky v Kadani došlo letos 12. června před polednem, k přepadení banky v Podbořanech 21. září krátce před 14. hodinou.

V obou případech do budov bank vešel neznámý muž a pod pohrůžkou použití střelné zbraně po pokladní požadoval finanční hotovost. Z místa poté odešel i s určitou peněžní částkou. „Podle poznatků, které se podařilo zjistit, je pravděpodobné, že se jedná o stejného pachatele. Ten má navíc pravděpodobně na svědomí i loupež v bance v Kadani v roce 2013. Informace k neznámému pachateli přijmeme na lince 158. Děkujeme,“ sdělila policejní mluvčí Alena Bartošová.

Policie hledá bankovního lupičePopis pachatele: Muž ve věku asi 40 let. Je vysoký asi 180 cm. Má světlou pleť a tmavé vlasy nakrátko střižené. V době loupeže měl neoholené vousy, tzv. několikadenní strniště. Na očích měl dioptrické brýle a na hlavě bílou kšiltovku.
Oblečen byl do tmavě zelené mikiny s potiskem a kapsou vpředu (tzv. klokanky) a tmavých kalhot.
Hovořil česky.