A není divu – je to bezprecedentní čin, který není o jedné facce, ale o útoku na demokracii. Ve svém aktuálním vydání to potvrzuje týdeník Respekt.

Časopis tématu věnuje dokonce titulní stránku. Redaktorka Silvie Lauder navštívila Chomutov minulý týden a zjišťovala všechny okolnosti. Ve svém dnešním článku pak píše i věci, které by od nás vyzněly jen jako laciný hon za senzací. Ale jsou to fakta.

Například to, že policisté berou případ hodně vážně a nasadili na něj dva kriminalisty. „Policie případ považuje za závažný z hlediska toho, že jmenovaný pracuje jako novinář a v souvislosti s jeho prací by mohlo docházet k ohrožení demokracie, svobody slova a práva na informace,“ řekl Respektu policejní mluvčí Marie Pivková.

Časopis se kauze věnuje hlavně proto, že útok považuje za skandální. „V článku to přímo takhle neuvádíme, ale je to tak. Takových případů napadení novináře u nás moc nebylo a není. Není to jen drobná regionální věcička,“ řekla k tomu Chomutovskému deníku autorka článku.

Kauze už se věnoval také Český rozhlas (ZDE) a server Aktualne.cz (TADY). Odsoudit se ho chystá také Syndikát novinářů. Více v aktuálním čísle Respektu (část můžete najít ZDE a ZDE) a úterním vydání Chomutovského deníku.