Policie vyhlásila v pátek 29. prosince pátrání po 35leté ženě. Pohřešovala se od středy 27. prosince, kdy odešla z psychiatrické léčebny v Petrohradě na Lounsku.

Nebylo to poprvé, kdy pohřešovaná zmizela. „V minulosti byla různě vypátrána v Teplicích, Praze a Děčíně,“ uvedla policejní mluvčí Ilona Gazdošová s prosbou, aby lidé předali jakékoliv poznatky o pohybu této ženy na tísňové lince 158 nebo na kterémkoliv oddělení policie.

A to se také stalo. Ve středu 3. ledna bylo pátrání odvoláno. „Pětatřicetiletou schizofreničku se podařilo vypátrat za výrazného přispění veřejnosti a pátrací relace," uvedl Jakub Mareš, mluvčí Policie ČR. „Tato informace se dostala ke správné osobě. Ta zavolala na linku 158 a sdělila, že osoba odpovídající popisu ženy, kterou dnes ráno viděla v pátrací relaci, se nyní nachází před budovou vlakového nádraží v Děčíně,“ doplnil.

Muž si bez svolení půjčil otčímovo auto. Vrátil ho nabourané.
Muž v Klášterci sebral mámině příteli klíčky od auta. Vrátil ho nabourané

Jenže „hotovo“ ještě nebylo. Děčínští policisté ženu sice našli, ale ta při snaze ověřit její totožnost opakovaně uváděla nepravdivé informace. Bylo tedy nutné pohřešovanou předvést na služebnu, kde už se podařilo potvrdit, že jde skutečně o hledanou ženu. 

„Díky včasnému vypátrání již nehrozilo nebezpečí ani hledané, ani veřejnosti. Následoval převoz do zdravotnického zařízení na Lounsku,“ uzavřel mluvčí Mareš.