Osm měsíců bojuje šestnáctiletý Vladimír Čimpera s akutní formou leukémie. Snaha vyzrát nad nemocí představuje pro Jirkovana i jeho rodinu spoustu vynaložené energie, útrap a také peněz. Ve snaze alespoň trochu jim usnadnit život uspořádají sportovci Pohár Naděje, který může přinést nejen finance, ale i vítanou morální podporou. Stačí přijít v hojném počtu v sobotu do sportovního areálu Cihla v Cihlářské ulici v Chomutově. Dobročinná akce se tam bude odehrávat po celý den.

Diagnózu si Vláďa vyslechl začátkem roku. „11. 1. 2019 je den, který mi obrátil život doslova naruby. Je to den, kdy byla vyřčena moje diagnóza, tedy akutní lymfoblastická leukémie,“ napsal na Instagram.

„Člověk by řekl, že když už se někomu tohle stane, tak že už tak samotnou léčbou projde bez komplikací, ale bohužel už v prvním měsíci se vědělo, že budu muset na transplantaci, z čehož jsme měli s mamkou největší strach, ale bojujeme dál, protože má touha žít je silnější než cokoliv jiného,“ doplnil.

Později bohužel vyšlo najevo, že jeho tělo nereaguje na léčbu, jak by bylo žádoucí. „Tudíž si pro mě milá nemoc připravila spoustu testů a zkoušek, ale teď mě čeká zkouška největší, a to transplantace, ale už teď vím, že jsem vítěz!“ nepřipouští si pochybnosti Vláďa.

Ten právě pobývá v pražském Motole, kde prochází transplantací kostní dřeně. Většinu času s ním tráví maminka, pobyt si ovšem musí částečně platit ze svého.

Sport i atrakce pro děti

I proto by sportovci chtěli rodině pomoct s financemi, a tak uspořádají Pohár Naděje. Hlavní sportovní aktivitou bude turnaj ve fotbale a také doprovodný turnaj v plážovém volejbalu, oba stylem „každý s každým“. Připraveny budou také atrakce, které vtáhnou do děje nejmenší diváky.

Lidé mohou dorazit jako fanoušci nebo i nezaujatí návštěvníci, kteří jednoduše jen chtějí být u správné věci. Vstupné bude zdarma. Dobrovolní dárci mohou vhazovat své příspěvky do speciální kasičky, utratit pár korun ve stánku s propagačními předměty s vědomím, že veškeré peníze půjdou rodině, nebo přispět přímo na transparentní účet 4065612073 / 0800. Lidé už tam poslali 34 tisíc korun, šlo o příspěvky v řádu stovek, nejvyšší dosahuje i deseti tisíc.

„Deset tisíc jsme tam postupně poslali i díky hráčům. Je tam veškeré startovné,“ uvedl iniciátor akce Jan Radimský, který hraje malou kopanou za Chelsea Chomutov. „Rádi bychom, aby se nám podařilo získat alespoň 40 tisíc korun, což je reálné, podle částky, která je na účtu už teď,“ dodal.

Jakmile sobotní turnaje skončí a budou vyhlášené nejlepší týmy, začne volná zábava, kde nebude chybět živá hudba. Zahraje a zazpívá talentovaná Adéla Radimcová. Po celý sportovní den, tedy od 7 do 23 hodin bude zajištěno občerstvení jak v pohostinství, tak i ve stáncích. Večer bude opékání vuřtů.